VITOCAL 200-S - ZESTAW, funkcja chłodzenia - Pompa / zbiornik c.w.u. - wersja Split 6kW
search
 • VITOCAL 200-S - ZESTAW, funkcja chłodzenia - Pompa / zbiornik c.w.u. - wersja Split 6kW

VITOCAL 200-S - ZESTAW, funkcja chłodzenia - Pompa / zbiornik c.w.u. - wersja Split 6kW

28 692,57 zł
Brutto

Pompa ciepła Vitocal 200-S w wersji Split - pompa jednofazowa ze zintegrowaną grzałką elektryczną. Z wbudowanym przepływowym podgrzewaczem wody grzewczej. Z funkcją chłodzenia aktywnego "active cooling". Zbiornik c.w.u. VITOCELL 100-W CVBB 300 litrów (klasa B). Czujniki temperatury NTC 10kOhm. Naczynie przeponowe 25 litrów. Do układów bezpośrednich z ogrzewaniem płaszczyznowym bez regulacji przepływu (bez siłowników na rozdzielaczu) z możliwością realizacji funkcji chłodzenia aktywnego.

 

Regulamin

 

Polityka prywatności

  Płatności i dostawa

14 dni roboczych od dnia wpływu na konto.

 

Zwroty i reklamacje

Do układów bezpośrednich z ogrzewaniem płaszczyznowym bez regulacji przepływu (bez siłowników na rozdzielaczu) z możliwością realizacji funkcji chłodzenia aktywnego.

Pompa ciepła Vitocal 200-S Typ AWB-M-E-AC, D06

Pompa jednofazowa ze zintegrowaną grzałką elektryczną.

 • Z wbudowanym przepływowym podgrzewaczem wody grzewczej 3/6/9 kW.
 • Z funkcja chłodzenia aktywnego "active cooling".
 • Zbiornik c.w.u. VITOCELL 100-W CVBB 300 litrów (klasa B)
 • Czujnik temperatury NTC 10kOhm

Maksymalna moc cieplna (kW) typ wg EN 14511, różnica temperatur 5K
przy A7/W35 - 6,30
przy A2/W35 - 5,50
przy A-7/W35 - 5,53


Zakres dostawy:
- Moduł wewnętrzny ze zintegrowaną wysoko-efektywną pompą obiegową klasy energetycznej A i zaworem przełączającym c.o./c.w.u. 
- Zbiornik wody użytkowej Vitocell 100-W typ CVBB, pojemność 300 litrów (kolor biały).
- Wbudowany przepływowy podgrzewacz wody grzewczej 3/6/9 kW.
- Armatura zabezpieczająca po stronie wody grzewczej.
- Sterowany pogodowo regulator pompy ciepła Vitotronic 200, typ WO1C, z czujnikiem temperatury zewnętrznej.
- W zakresie dostawy pompy ciepła dodatkowo Vitoconnect 100 OPTO1 do zdalnego nadzoru i sterowania instalacją grzewczą przez aplikacje na smartfony: ViCare.
- Moduł zewnętrzny z czynnikiem chłodniczym (R410A) do 12 m długości przewodów chłodniczych, wyciszoną sprężarką sterowaną inwerterem, oraz elektronicznym zaworem rozprężnym.
- Przewód ogrzewania wanny kondensatu.
- Zintegrowana funkcja współpracy z drugim źródłem ciepła.


Pompa ciepła Vitocal 200-S w wersji Split

Składa się z dwóch oddzielnych jednostek: Jednostka zewnętrzna pobiera z powietrza otoczenia przez parownik za pomocą czynnika chłodniczego ciepło, które dzięki sprężarce osiąga temperaturę potrzebną do ogrzewania. Przez przewód ciepło jest przekazywane do jednostki wewnętrznej i tam za pośrednictwem skraplacza jest oddawane do sieci grzewczej. Jednostka wewnętrzna jest wyposażona fabrycznie w takie komponenty hydrauliczne, jak 3-drogowy zawór przełączny, pompa obiegu wtórnego i regulator pomp ciepła.

Pompa ciepła Vitocal 200-S w wersji Split: atrakcyjne cenowo urządzenie grzewcze o typowej dla marki Viessmann wysokiej jakości wykonania i wydajności.

Zalety

 • Niezawodna pompa ciepła w korzystnej cenie
 • Elastyczny montaż części zewnętrznej (w pozycji stojącej, wiszącej)
 • Wersja odwracalna umożliwia ogrzewanie i chłodzenie (wariant AC)
 • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
 • Optymalne wykorzystanie samodzielnie wytworzonego prądu z instalacji fotowoltaicznych.
 • Klasa efektywności energetycznej*: A++ / A+

*Klasa efektywności energetycznej zgodnie z rozporządzeniem UE nr 811/2013 Ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne, – zastosowanie nisko- (35°C) / średnio temperaturowe (55°C)

Konstrukcja typu Split umożliwiająca elastyczny i ergonomiczny montaż

Dzięki kompaktowym wymiarom jednostkę można zainstalować – jak każdą inną instalację grzewczą – w piwnicy lub w pomieszczeniu gospodarczym domu. Jednostka jest wyposażona fabrycznie we wszystkie niezbędne komponenty. Jednostkę zewnętrzną można zamontować na zewnętrznej ścianie budynku lub ustawić na zewnątrz.

Funkcjonalne wyposażenie dla spełnienia wielu wymogów

Pompa Vitocal 200-S jest dostępna w wielu wariantach, spełniających różne wymagania. Jako zwykła pompa ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo z funkcją chłodzenia „active cooling“ do utrzymywania przyjemnej temperatury w pomieszczeniach w miesiącach letnich i wreszcie z zamontowanym podgrzewaczem przepływowym wody grzewczej.

Energooszczędna technologia – zaprojektowana do eksploatacji z wykorzystaniem samodzielnie wytworzonego prądu

Komponenty elektryczne działają w sposób wyjątkowo energooszczędny. Pompa obiegowa o wysokiej wydajności do obiegu wtórnego jest montowana seryjnie. W trybie obciążenia częściowego modulowana sprężarka dostosowuje się dokładnie do aktualnego zapotrzebowania na ciepło i w ten sposób utrzymuje żądaną temperaturę ogrzewania lub chłodzenia oraz ciepłej wody użytkowej. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną można wykorzystać samodzielnie wytworzony prąd na potrzeby eksploatacji pompy ciepła.

Idealna do eksploatacji dwusystemowej

W ramach modernizacji pompa ciepła typu Split idealnie nadaje się do wydajnej eksploatacji dwusystemowej. W takim przypadku istniejąca instalacja jest nadal eksploatowana w celu zaspokojenia obciążeń szczytowych przy szczególnie niskich temperaturach.


 Pojemnościowy podgrzewacz Vitocell 100-W

Przystępne cenowo i niezawodne w eksploatacji podgrzewacze ciepłej wody użytkowej Vitocell 100-W w zależności od zapotrzebowania na ciepłą wodę i możliwości instalacji można ustawić obok albo pod kotłem grzewczym. Urządzenia dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych.

Zalety

 • Zapewnia podgrzew całej objętości wody dzięki wężownicy grzewczej sięgającej do dna zasobnika.
 • Charakteryzuje się niewielkimi stratami ciepła dzięki wysokowydajnej, okalającej izolacji cieplnej.
 • Zabezpieczona przed korozją komora zasobnika ze stali z emaliowaną powłoką Ceraprotect.
 • Dodatkowo ochronę katodową zapewnia anoda magnezowa. Tytanowa anoda ochronna wchodzi w skład wyposażenia dodatkowego.

 Regulator Vitotronic 200

Możliwość zdalnej obsługi dzięki aplikacji mobilnej na smartfony. Przejrzysty, komfortowy, inteligentny: regulator Vitotronic oferuje doskonałe funkcje dla szybkiej i dokładnej regulacji każdego systemu grzewczego.

Vitoconnect 100

Dzięki dostępnemu modułowi WLAN Vitoconnect 100 można obsługiwać pompę ciepła powietrze/woda Vitocal 100-S przez internet. Dzięki darmowej aplikacji Vitotrol App można wygodnie sterować wieloma funkcjami, takimi jak regulacja temperatury lub tryb „Party”, za pomocą smartfona.

Umożliwia połączenie internetowe. Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

 
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Z021427
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.