VITOCAL 200-S - ZESTAW - Pompa / zbiornik c.w.u. / bufor c.o. - wersja Split 6kW
search
 • VITOCAL 200-S - ZESTAW - Pompa / zbiornik c.w.u. / bufor c.o. - wersja Split 6kW

VITOCAL 200-S - ZESTAW - Pompa / zbiornik c.w.u. / bufor c.o. - wersja Split 6kW

33 676,00 zł
Brutto

Zestaw pakietowy z pompą ciepła Vitocal 200-S typu Split, Typ AWB-M-E-AC 201.E, D06 Zakres pakietu: Zbiornik c.wu. Vitocell 100-V CVWC (klasa B) o pojemności 200 lub 250 litrów

 

Regulamin

 

Polityka prywatności

  Płatności i dostawa

14 dni roboczych od dnia wpływu na konto.

 

Zwroty i reklamacje

Do układów mieszanych (obieg bezpośredni i obieg z mieszaczem) lub obiegu bezpośredniego ze zmiennym przepływem (ogrzewanie podłogowe z siłownikami na rozdzielaczu).

Zestaw pakietowy z pompą ciepła Vitocal 200-S typu Split, Typ AWB-M-E-AC 201.E, D06

 • Zakres pakietu:
 • Zbiornik c.wu. Vitocell 100-V CVWC (klasa B) o pojemności 200 lub 250 litrów
 • Czujnik temperatury c.w.u.
 • Zestaw pomocniczy do montażu
 • Przewód ogrzewania wanny kondensatu 1,2 m

Maksymalna moc cieplna (kW) typ wg EN 14511, różnica temperatur 5K
przy A7/W35 - 6,30
przy A2/W35 - 5,50
przy A-7/W35 - 5,53


Pompa ciepła Vitocal 200-S w wersji Split

Składa się z dwóch oddzielnych jednostek: Jednostka zewnętrzna pobiera z powietrza otoczenia przez parownik za pomocą czynnika chłodniczego ciepło, które dzięki sprężarce osiąga temperaturę potrzebną do ogrzewania. Przez przewód ciepło jest przekazywane do jednostki wewnętrznej i tam za pośrednictwem skraplacza jest oddawane do sieci grzewczej. Jednostka wewnętrzna jest wyposażona fabrycznie w takie komponenty hydrauliczne, jak 3-drogowy zawór przełączny, pompa obiegu wtórnego i regulator pomp ciepła.

Pompa ciepła Vitocal 200-S w wersji Split: atrakcyjne cenowo urządzenie grzewcze o typowej dla marki Viessmann wysokiej jakości wykonania i wydajności.

Zalety

 • Niezawodna pompa ciepła w korzystnej cenie
 • Elastyczny montaż części zewnętrznej (w pozycji stojącej, wiszącej)
 • Wersja odwracalna umożliwia ogrzewanie i chłodzenie (wariant AC)
 • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
 • Optymalne wykorzystanie samodzielnie wytworzonego prądu z instalacji fotowoltaicznych.
 • Klasa efektywności energetycznej*: A++ / A+

*Klasa efektywności energetycznej zgodnie z rozporządzeniem UE nr 811/2013 Ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne, – zastosowanie nisko- (35°C) / średnio temperaturowe (55°C)

Konstrukcja typu Split umożliwiająca elastyczny i ergonomiczny montaż

Dzięki kompaktowym wymiarom jednostkę można zainstalować – jak każdą inną instalację grzewczą – w piwnicy lub w pomieszczeniu gospodarczym domu. Jednostka jest wyposażona fabrycznie we wszystkie niezbędne komponenty. Jednostkę zewnętrzną można zamontować na zewnętrznej ścianie budynku lub ustawić na zewnątrz.

Funkcjonalne wyposażenie dla spełnienia wielu wymogów

Pompa Vitocal 200-S jest dostępna w wielu wariantach, spełniających różne wymagania. Jako zwykła pompa ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo z funkcją chłodzenia „active cooling“ do utrzymywania przyjemnej temperatury w pomieszczeniach w miesiącach letnich i wreszcie z zamontowanym podgrzewaczem przepływowym wody grzewczej.

Energooszczędna technologia – zaprojektowana do eksploatacji z wykorzystaniem samodzielnie wytworzonego prądu

Komponenty elektryczne działają w sposób wyjątkowo energooszczędny. Pompa obiegowa o wysokiej wydajności do obiegu wtórnego jest montowana seryjnie. W trybie obciążenia częściowego modulowana sprężarka dostosowuje się dokładnie do aktualnego zapotrzebowania na ciepło i w ten sposób utrzymuje żądaną temperaturę ogrzewania lub chłodzenia oraz ciepłej wody użytkowej. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną można wykorzystać samodzielnie wytworzony prąd na potrzeby eksploatacji pompy ciepła.

Idealna do eksploatacji dwusystemowej

W ramach modernizacji pompa ciepła typu Split idealnie nadaje się do wydajnej eksploatacji dwusystemowej. W takim przypadku istniejąca instalacja jest nadal eksploatowana w celu zaspokojenia obciążeń szczytowych przy szczególnie niskich temperaturach.


Pojemnościowy podgrzewacz Vitocell 100-W

Przystępne cenowo i niezawodne w eksploatacji podgrzewacze ciepłej wody użytkowej Vitocell 100-W w zależności od zapotrzebowania na ciepłą wodę i możliwości instalacji można ustawić obok albo pod kotłem grzewczym. Urządzenia dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych.

Zalety

 • Zapewnia podgrzew całej objętości wody dzięki wężownicy grzewczej sięgającej do dna zasobnika.
 • Charakteryzuje się niewielkimi stratami ciepła dzięki wysokowydajnej, okalającej izolacji cieplnej.
 • Zabezpieczona przed korozją komora zasobnika ze stali z emaliowaną powłoką Ceraprotect.
 • Dodatkowo ochronę katodową zapewnia anoda magnezowa. Tytanowa anoda ochronna wchodzi w skład wyposażenia dodatkowego.

 Zasobnik do magazynowania wody grzewczej Vitocell 100-E/-W typ SVW

Do magazynowania wody grzewczej w połączeniu z pompami ciepła. Wykonanie zgodne z normą DIN 4753. Pojemność zasobnika: 200 litrów

Zalety

 • Wszechstronne zastosowanie w systemach grzewczych z kilkoma wytwornicami ciepła i odbiornikami ciepła dzięki licznym przyłączom zasilania i powrotu oraz dodatkowym przyłączom pomiarowym. Nadaje się szczególnie do pracy w połączeniu z systemami solarnymi, pompami ciepła i kotłami na paliwo stałe.
 • Podgrzewacz o pojemności 200 litrów szczególnie przydatny jako wyposażenie dodatkowe systemów grzewczych z pompami ciepła.
 • Niewielkie straty ciepła dzięki wysokogatunkowej, pełnej izolacji cieplnej.
 • Moduł świeżej wody Vitotrans 353 do higienicznego podgrzewu wody użytkowej działający na zasadzie przepływowego podgrzewacza wody, dostarczany jako wyposażenie dodatkowe. Do zasobnika o pojemności 750 i 950 litrów również do montażu w podgrzewaczu.

 Regulator Vitotronic 200

Możliwość zdalnej obsługi dzięki aplikacji mobilnej na smartfony. Przejrzysty, komfortowy, inteligentny: regulator Vitotronic oferuje doskonałe funkcje dla szybkiej i dokładnej regulacji każdego systemu grzewczego.

Vitoconnect 100

Dzięki dostępnemu modułowi WLAN Vitoconnect 100 można obsługiwać pompę ciepła powietrze/woda Vitocal 100-S przez internet. Dzięki darmowej aplikacji Vitotrol App można wygodnie sterować wieloma funkcjami, takimi jak regulacja temperatury lub tryb „Party”, za pomocą smartfona.

Umożliwia połączenie internetowe. Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

 
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Z026997
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.