Działamy w okolicach takich miast jak: Głogów, Lubin, Polkowice, Nowa Sól, Wschowa, Rawicz, Ścinawa, Przemków, Nowe Miasteczko, Bytom Odrzański, Szprotawa, Żagań, Żary, Bolesławiec, Chocianów, Góra, Wolsztyn, Sulechów, Zielona Góra (czyli województwo Dolnośląskie, część Wielkopolskiego oraz Lubuskiego).

Kontakt telefoniczny
(od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00): 
797237472

Kontakt mailowy: 
grzewczesystemy@gmail.com

===============

Kontrolowana wentylacja mieszkania zapewnia przyjemny klimat w pomieszczeniu i chroni substancję budowlaną

W ubiegłych latach zaostrzenie przepisów budowlanych doprowadziło do tego, że zwłaszcza w nowo wybudowanych domach i mieszkaniach wprowadzono długofalowe oszczędzanie energii. Roczne zapotrzebowanie na ciepło grzewcze w starym domu jednorodzinnym wynosi ok. 200 kWh/m². Porównywalne nowe domy zbudowane zgodnie z wytycznymi nowego rozporządzenia o oszczędzaniu energii 2014 (EnEV, Niemcy) potrzebują zaledwie około jednej czwartej tej ilości energii rocznie. Dzięki zastosowaniu nowych materiałów budowlanych i izolacyjnych powstaje szczelna konstrukcja, która nie gwarantuje minimalnej wymaganej wymiany powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych.

Kontrolowana wentylacja mieszkania dla zapewnienia stałej jakości powietrza w pomieszczeniu.

Nieodzownym warunkiem zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, jak i ochrony substancji budowlanej jest odpowiednia wymiana powietrza. Rozwiązaniem jest system wentylacji mieszkania: Zapewnia on niezbędną wymianę powietrza i reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach. System zapobiega tworzeniu się pleśni i zapewnia kontrolowaną wymianę zużytego powietrza w pomieszczeniach na czyste, przefiltrowane powietrze z zewnątrz, i tym samym gwarantuje przyjemny klimat w pomieszczeniu i chroni substancję budowlaną.

Dzięki kontrolowanej wentylacji mieszkania zużyte powietrze jest stale odsysane z pomieszczeń takich, jak łazienka, kuchnia i toalety, i zastępowane świeżym powietrzem w salonie, pokoju dziecięcym i sypialni. W ten sposób zapewniona jest stale dobra jakość powietrza. W końcu w przeciętnym domu jednorodzinnym dziennie do powietrza w pomieszczeniach trafia do 15 litrów wilgoci. Ilość zużywana podczas jednej minuty kąpieli pod prysznicem. W starszych budynkach dochodzi do kondensacji wilgoci w zimnych miejscach na ścianach. Umożliwia to tworzenie się pleśni.

W przeszłości problem ten ograniczała naturalna wentylacja przez nieszczelne szczeliny drzwi i fugi okienne. Jednak w przypadku efektywnych energetycznie nowych budynków i budynków zmodernizowanych energetycznie zgodnie z przepisami rozporządzenia EnEV tego rodzaju nieszczelne miejsca już nie występują. Aby uniknąć szkód wskutek wilgoci, należy wentylować pomieszczenia w sposób kontrolowany.

Regulacje ustawowe wymagają minimalnej wymiany powietrza

Regulacje rozporządzenia EnEV zobowiązują inwestora nawet do zapewnienia dostatecznej minimalnej wymiany powietrza w budynku. Na ogół w ciągu dnia mieszkańcy znajdują się poza domem i niezbędna wentylacja nie zachodzi. System wentylacji mieszkania działa stale i w ten sposób zapobiega utrudnieniom dla mieszkańców oraz uszkodzeniu substancji budowlanej.

Alergicy mogą odetchnąć

Szczególnie alergicy doceniają systemy wentylacji mieszkania: Wyposażenie w skuteczne filtry pyłowe zmniejsza obciążenie szkodliwymi substancjami, wskutek czego osoby dotknięte alergią rzadziej cierpią wskutek reakcji alergicznych i mogą oddychać świeżym powietrzem.

Centralna wentylacja w nowym budynku

Nowoczesne projekty budowlane obejmują często systemy wentylacji mieszkań. Z jednej strony wymaga to skutecznej izolacji energetycznej w celu jak najbardziej efektywnego i bezpiecznego regulowania poziomu wilgotności w powietrzu w pomieszczeniu, z drugiej zaś strony rozwiązanie takie stanowi symbol komfortu i wysokiej jakości wyposażenia mieszkania czy nieruchomości.

Wentylacja mieszkania w domu jednorodzinnym

Wyposażenie nowego domu jednorodzinnego, w szczególności domu niskoenergetycznego i pasywnego, w system wentylacji mieszkań należy już do standardu. W ten sposób w zimnych miesiącach nie dochodzi do utraty ciepła wskutek dodatkowej wentylacji, i dzięki stałej wymianie powietrza osiągnięta zostaje stale wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach.

Odzyskiwanie ciepła z powietrza usuwanego

Nowoczesne systemy wentylacji mieszkania są wyjątkowo energooszczędne: Wydajny wymiennik ciepła odbiera nawet 98 procent zawartego w powietrzu usuwanym ciepła i wykorzystuje je do podgrzewania napływającego świeżego powietrza. Dzięki temu budżet gospodarstwa domowego odczuwa wyraźną ulgę dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na energię. Ponadto obniżeniu ulegają emisje CO2.

Każdy nowy budynek wyposażony w wentylację mieszkania dysponuje centralnym urządzeniem, zasilającym wszystkie pomieszczenia w świeże powietrze przez system kanałów. Przeważnie system kanałów jest ukryty w podłodze lub zintegrowany w ścianie. Widoczne są jedynie wyloty powietrza. Wymiana powietrza jest regulowana automatycznie przez centralę wentylacyjną.

Wentylacja mechaniczna 

Kontrolowana wentylacja mieszkań – nieodzownym warunkiem zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, jak i ochrony substancji budowlanej jest odpowiednia wymiana powietrza. Rozwiązaniem jest system wentylacji mieszkań: zapewnia wymaganą wymianę powietrza i reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach. System ten zapobiega powstawaniu pleśni i gwarantuje kontrolowaną wymianę zużytego powietrza w pomieszczeniu na świeże przefiltrowane powietrze zewnętrzne, zapewniając tym samym przyjemny klimat pomieszczenia i ochronę substancji budowlanej.