Vitocal 222-S - 8 kW + podgrzewacz c.w.u. (220 litrów) + bufor (40 litrów)
search
 • Vitocal 222-S - 8 kW + podgrzewacz c.w.u. (220 litrów) + bufor (40 litrów)

Vitocal 222-S - 8 kW + podgrzewacz c.w.u. (220 litrów) + bufor (40 litrów)

41 130,00 zł
Brutto

Pompa ciepła Vitocal 222-S Typ AWBT-M-E C08 - Kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda typu Split ze zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u.

 

Regulamin

 

Polityka prywatności

  Płatności i dostawa

14 dni roboczych od dnia wpływu na konto.

 

Zwroty i reklamacje

Pompa ciepła Vitocal 222-S Typ AWBT-M-E C08 - Kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda typu Split ze zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u. (o poj. 220 litrów) oraz buforem wody grzewczej Vitocell 100-E SVPA do integracji z urządzeniem (montaż szeregowy) i zaworem bypass.

Maksymalna moc cieplna (kW), wg EN 14511, różnica temp. 5 K przy

 • A7/W35 - 7,54 kW
 • A2/W35 - 7,00 kW
 • A-7/W35 - 6,67 kW

Współczynnik SCOP dla ogrzewania pomieszczeń*1: 4,46

przygotowania c.w.u.*2: 3,0

Zakres dostawy:

 •  Kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda typu Split do ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej składająca się z modułu wewnętrznego i zewnętrznego
 • Wbudowany pojemnościowy podgrzewacz wody o pojemności 220 litrów, z emaliowaną powłoką Ceraprotect, zabezpieczony przed korozją anodą magnezową, z izolacją cieplną.
 • Wbudowana pompa obiegowa o wysokiej wydajności obiegu wtórnego
 • Wbudowany przepływowy podgrzewacz wody grzewczej 3/6/9 kW
 • Grupa bezpieczeństwa po stronie wody grzewczej
 • Sterowany pogodowo regulator pompy ciepła Vitotronic 200, typ WO1C z czujnikiem temperatury zewnętrznej
 • W zakresie dostawy pompy ciepła dodatkowo Vitoconnect 100 OPTO2 do zdalnego nadzoru i sterowania instalacją grzewczą przez aplikacje na smartfony: ViCare.
 • Moduł zewnętrzny z czynnikiem chłodniczym (R410A), wyciszoną sprężarką sterowaną inwerterem oraz elektronicznym zaworem rozprężnym.
 • W zakresie dostawy hydrauliczny zestaw przyłączeniowy natynkowy wersja lewa lub prawa oraz bufor wody grzewczej Vitocell 100-E SVPA do integracji z urządzeniem (montaż szeregowy) i zawór bypass.

Pompa ciepła powietrze/woda typu Split Vitocal 222-S

Powietrzna pompa ciepła Vitocal 222-S w wersji Split, czyli składającej się z dwóch jednostek, wykorzystuje energię zawartą w powietrzu atmosferycznym zarówno na potrzeby ogrzewania, jak i chłodzenia pomieszczeń w budynku.

Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 222-S należy do najcichszych urządzeń tego rodzaju. Jej jednostka zewnętrzna może stanąć bezpośrednio przy ścianie budynku lub zawisnąć na elewacji domu bez obaw o dyskomfort akustyczny domowników i sąsiadów. Poziom ciśnienia akustycznego wytwarzanego przez powietrzną pompę ciepła Vitocal 222-S wynosi w trybie pracy nocnej zaledwie 35 dB(A) w odległości 3 metrów. W ten sposób wymóg zapisany w Rozporządzeniu Ministra Środowiska spełniony jest już w odległości 1,8 m od urządzenia. Dzięki temu pompa ciepła sprawdzi się nawet na gęsto zabudowanych osiedlach domów szeregowych.

Wysoka efektywność zmniejsza koszty eksploatacji

W jednostkach zewnętrznych nowych pomp ciepła Viessmann wysoką efektywność zapewniają sprężarki scroll z regulacją obrotów i asymetryczne wymienniki ciepła. Cechują się one dużą sprawnością przekazywania ciepła i redukują pobór prądu pompy obiegowej.

Szybki montaż w małej przestrzeni

Kompaktowe, ciche jednostki wewnętrzne można montować również w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych. zawierają one wszystkie istotne elementy składowe ogrzewania wzgl. chłodzenia budynku. Jednostka zewnętrzna jest napełniona czynnikiem chłodniczym. Umożliwia to łatwy i szybki montaż w małej przestrzeni. Małe średnice przewodów czynnika chłodniczego wymagają jedynie niewielkich przebić w ścianach.

Wysoki komfort c.w.u.

Kompaktowa pompą ciepła Vitocal 222-S gwarantują wysoki komfort ciepłej wody użytkowej, dzięki emaliowanemu zasobnikowi o pojemności 210 l, podgrzewanemu wężownicą wewnętrzną.

 

Znak jakości EHPA

Znak jakości EHPA stanowi potwierdzenie współczynnika COP (Coefficient of Performance) wymagane dla uzyskania finansowania z programów wsparcia.

Niemiecka Komisja Znaku Jakości EHPA potwierdza nim, że pompa ciepła Viessmann Vitocal 222-S spełnia wymagania regulaminu Znaku Jakości EHPA.

 
 
 
 
Regulator Vitotronic 200

Regulator Vitotronic z opcją WLAN

Pompa ciepła Vitocal 222-S wyposażona jest w przejrzysty, łatwy w obsłudze i inteligentny regulator Vitotronic 200, który umożliwia szybką i dokładną regulację systemu grzewczego. W przypadku połączenia pracy pompy ciepła z centralą wentylacyjną Vitovent 300-W lub Vitovent 300-F wszystkie urządzenia mogą być sterowane za pomocą regulatora pompy ciepła Vitotronic 200.
Dzięki modułowi komunikacyjnemu Vitoconnect i bezpłatnej aplikacji mobilnej ViCare App regulator Vitotronic 200 może być zdalnie obsługiwany za pomocą smartfona. Rozwiązanie to pozwala także powierzyć wybranemu autoryzowanemu serwisantowi zdalną opiekę nad domową instalacją za pośrednictwem oprogramowania Vitoguide.

 
 

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

moduł komunikacyjny Vitoconnect 100
 
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Pozwala w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji systemu, a w przypadku ewentualnej awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisanym w aplikacji serwisantem.

Z021459
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.