VITOCAL 200-S - Pompa ciepła powietrze/woda, wersja Split - 10kW
search
  • VITOCAL 200-S - Pompa ciepła powietrze/woda, wersja Split - 10kW

VITOCAL 200-S - Pompa ciepła powietrze/woda, wersja Split - 10kW

38 825,00 zł
Brutto

Powietrzna pompa ciepła Vitocal 200-S – energooszczędne urządzenie grzewcze do nowych i modernizowanych instalacji. Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-S dostępna jest w dwóch wersjach: do ogrzewania lub do ogrzewania i chłodzenia budynku. W tym celu wykorzystuje czystą, darmową energię odnawialną skumulowaną w powietrzu atmosferycznym. 

 

Regulamin

 

Polityka prywatności

  Płatności i dostawa

14 dni roboczych od dnia wpływu na konto.

 

Zwroty i reklamacje

Pompa ciepła Vitocal 200-S Typ AWB-M-E, D10

Pompa jednofazowa ze zintegrowaną grzałką elektryczną.

Maksymalna moc cieplna (kW) typ wg EN 14511, różnica temperatur 5K 
przy A7/W35 - 12,60
przy A2/W35 - 9,60
przy A-7/W35 - 8,69

Stopień efektywności COP wg EN 14511 
przy A7/W35 - 4,69 
przy A2/W35 - 3,96
przy A-7/W35 - 3,14

4,47 - SCOP ogrzewania pomieszczeń dla klimatu umiarkowanego i zastosowania niskotemperaturowego, wg EN 14825

Zamów pompy ciepła na 8% VAT w regionie: GłogówNowa Sól, Wschowa, Szprotawa, Polkowice i Lubin.


 Zakres dostawy:
- Moduł wewnętrzny ze zintegrowaną wysokoefektywną pompą obiegową klasy energetycznej A i zaworem przełączającym c.o./c.w.u. 
- Wbudowany przepływowy podgrzewacz wody grzewczej 3/6/9 kW.
- Armatura zabezpieczająca po stronie wody grzewczej.
- Sterowany pogodowo regulator pompy ciepła Vitotronic 200, typ WO1C, z czujnikiem temperatury zewnętrznej.
- W zakresie dostawy pompy ciepła dodatkowo Vitoconnect 100 OPTO1 do zdalnego nadzoru i sterowania instalacją grzewczą przez aplikacje na smartfony: ViCare.
- Moduł zewnętrzny z czynnikiem chłodniczym (R410A) do 12 m długości przewodów chłodniczych, wyciszoną sprężarką sterowaną inwerterem, oraz elektronicznym zaworem rozprężnym.
- Zintegrowana funkcja współpracy z drugim źródłem ciepła. Zintegrowana funkcja Hybrid Pro Control


Powietrzna pompa ciepła Vitocal 200-S – energooszczędne urządzenie grzewcze do nowych i modernizowanych instalacji.

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-S dostępna jest w dwóch wersjach: do ogrzewania lub do ogrzewania i chłodzenia budynku. W tym celu wykorzystuje czystą, darmową energię odnawialną skumulowaną w powietrzu atmosferycznym. Pozwala tym samym stworzyć energooszczędny i przyjazny środowisku system grzewczy.

Zalety
- Klasa efektywności energetycznej*: A++.
- Niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności COP do 5,0 (A7/W35).
- Maksymalna temperatura na zasilaniu do 55 °C przy temperaturze zewnętrznej –15 °C.
- Łatwy, szybki montaż.
- Cicha praca umożliwiająca zastosowanie pompy ciepła m.in. na osiedlach domów szeregowych.
- Ogrzewanie i chłodzenie w jednym urządzeniu, dzięki odwracalnemu obiegowi chłodniczemu.
- Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z tekstowym wyświetlaczem graficznym.
- Możliwość sterownia instalacją grzewczą przez Internet za pośrednictwem darmowej aplikacji ViCare App i modułu Vitoconnect.
- Możliwość zasilania prądem z instalacji fotowoltaicznej i regulowania pracy urządzeń wentylacyjnych Viessmann.
- Nowoczesne, ponadczasowe wzornictwo.
*Klasa efektywności energetycznej wg rozporządzenia UE nr. 811/2013 Ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – instalacje nisko- (35 °C) / i średniotemperaturowe (55 °C)

Do nowych i modernizowanych budynków
Pompy ciepła są szczególnie polecane do nowego budownictwa z ogrzewaniem podłogowym lub ściennym. Taki system gwarantuje najwyższą efektywność pracy i najniższe koszty eksploatacyjne. Powietrzna pompa ciepła Vitocal 200-S może pracować samodzielnie oraz współpracować z innym urządzeniem, np. kotłem, dzięki czemu sprawdzi się także w przypadku modernizowanych instalacji. Kocioł będzie wówczas pełnił funkcję dodatkowego źródła ciepła, uzupełniając pracę pompy ciepła w okresie występowania niskich temperatur zewnętrznych.

Split, czyli dwie jednostki
Pompa ciepła Vitocal 200-S składa się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej. Każda z nich ma niewielkie wymiary i zajmuje małą przestrzeń, dzięki temu układ split zapewnia m.in. elastyczny wybór miejsca usytuowania pompy ciepła.

Vitocal 200-S to najcichsza jednostka zewnętrzna
Pompę ciepła Vitocal 200-S powietrze/woda wyróżnia bardzo cicha praca. Jednostka zewnętrza jest praktycznie niesłyszalna, m.in. dzięki zoptymalizowanym akustycznie wentylatorom oraz inteligentnemu systemowi sterowania ich prędkością obrotową. Rozwiązania te pozwoliły zminimalizować dźwięki powietrzne przy pracy z pełnym lub częściowym obciążeniem. Zastosowana w powietrznej pompie ciepła Vitocal 200-S technologia AAD (Advanced Acoustic Design) wyeliminowała również szczególnie uciążliwe niskie szumy generowane podczas pracy urządzenia.


Podwójne, elastyczne zawieszenie i optymalne pod względem akustycznym rozmieszczenie zespołów obiegu chłodniczego skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się dźwięku poprzez obudowę urządzenia i przewody czynnika chłodniczego. Wyklucza to praktycznie całkowicie przenoszenie się dźwięku z jednostki zewnętrznej na konstrukcję budynku lub do jego wnętrza.

Cicha praca również nocą

W trybie nocnym moc akustyczna wentylatora i sprężarki pompy ciepła Vitocal 200-S zostaje dodatkowo zredukowana. Funkcja ta jest bardzo istotna wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić ustawowe wymagania odnośnie ograniczenia emisji hałasu (40 dB(A) w okresie nocnym). Dotyczy to zwłaszcza obszarów o gęstej zabudowie, takich jak osiedla domów szeregowych. Jednostka zewnętrza pompa ciepła Vitocal 200-S może być instalowana również na posesjach usytuowanych w tak ścisłej zabudowie, bez obaw o dyskomfort akustyczny mieszkańców domu i sąsiadów.

 

Regulator Vitotronic 200

Możliwość zdalnej obsługi dzięki aplikacji mobilnej na smartfony. Przejrzysty, komfortowy, inteligentny: regulator Vitotronic oferuje doskonałe funkcje dla szybkiej i dokładnej regulacji każdego systemu grzewczego.

Vitoconnect 100

Dzięki dostępnemu modułowi WLAN Vitoconnect 100 można obsługiwać pompę ciepła powietrze/woda Vitocal 100-S przez internet. Dzięki darmowej aplikacji Vitotrol App można wygodnie sterować wieloma funkcjami, takimi jak regulacja temperatury lub tryb „Party”, za pomocą smartfona.

Umożliwia połączenie internetowe. Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

 
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Z021395
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.