VITOCAL 100-S - Pompa ciepła powietrze/woda, wersja Split  12kW
search
  • VITOCAL 100-S - Pompa ciepła powietrze/woda, wersja Split  12kW

VITOCAL 100-S - Pompa ciepła powietrze/woda, wersja Split 12kW

29 920,00 zł
Brutto

Pompa ciepła Vitocal 100-S w wersji Split składa się z dwóch oddzielnych jednostek: Jednostka zewnętrzna pobiera z powietrza otoczenia przez parownik za pomocą czynnika chłodniczego ciepło, które dzięki sprężarce osiąga temperaturę potrzebną do ogrzewania. Przez przewód ciepło jest przekazywane do jednostki wewnętrznej i tam za pośrednictwem skraplacza jest oddawane do sieci grzewczej. Jednostka wewnętrzna jest wyposażona fabrycznie w takie komponenty hydrauliczne, jak 3-drogowy zawór przełączny, pompa obiegu wtórnego i regulator pomp ciepła.

 

Regulamin

 

Polityka prywatności

  Płatności i dostawa

14 dni roboczych od dnia wpływu na konto.

 

Zwroty i reklamacje

8% VAT rabat na montaż pompa ciepła kotły ogrzewanie

Pompa ciepła Vitocal 100-S Typ AWB-M-E, A12

Pompa jednofazowa ze zintegrowaną grzałką elektryczną.

Maksymalna moc cieplna (kW) typ wg EN 14511, różnica temperatur 5K
przy A7/W35 - 13,0
przy A2/W35 - 10,3
przy A-7/W35 - 9,0

Stopień efektywności COP wg EN 14511
przy A7/W35 - 4,70
przy A2/W35 - 3,42
przy A-7/W35 - 2,71

Zamów pompy ciepła na 8% VAT w regionie: GłogówNowa Sól, Wschowa, Szprotawa, Polkowice i Lubin.


 Zakres dostawy:
- Moduł wewnętrzny ze zintegrowaną wysokoefektywną pompą obiegową klasy energetycznej A i zaworem przełączającym c.o./c.w.u. oraz naczyniem przeponowym o pojemności 10 litrów.
- Wbudowany przepływowy podgrzewacz wody grzewczej (w pompach ciepła typu -E):  101.A04/A06/A08: 3/6 kW / 101.A12/A14/A16: 3/6/9 kW.
- Armatura zabezpieczająca po stronie wody grzewczej.
- Sterowany pogodowo regulator pompy ciepła Vitotronic 200, typ WO1C, z czujnikiem temperatury zewnętrznej.
- W zakresie dostawy pompy ciepła dodatkowo Vitoconnect 100 OPTO1 do zdalnego nadzoru i sterowania instalacją grzewczą przez aplikacje na smartfony: ViCare.
- Moduł zewnętrzny z czynnikiem chłodniczym (R410A) do 10 m długości przewodów chłodniczych, wyciszoną sprężarką sterowaną inwerterem, oraz elektronicznym zaworem rozprężnym.
- Fabrycznie zabudowany przewód ogrzewania wanny kondensatu.
- Zintegrowana funkcja współpracy z drugim źródłem ciepła.


Pompa ciepła Vitocal 100-S w wersji Split

Składa się z dwóch oddzielnych jednostek: Jednostka zewnętrzna pobiera z powietrza otoczenia przez parownik za pomocą czynnika chłodniczego ciepło, które dzięki sprężarce osiąga temperaturę potrzebną do ogrzewania. Przez przewód ciepło jest przekazywane do jednostki wewnętrznej i tam za pośrednictwem skraplacza jest oddawane do sieci grzewczej. Jednostka wewnętrzna jest wyposażona fabrycznie w takie komponenty hydrauliczne, jak 3-drogowy zawór przełączny, pompa obiegu wtórnego i regulator pomp ciepła.

Pompa ciepła Vitocal 100-S w wersji Split: atrakcyjne cenowo urządzenie grzewcze o typowej dla marki Viessmann wysokiej jakości wykonania i wydajności.

Zalety

  • Niezawodna pompa ciepła w korzystnej cenie
  • Elastyczny montaż części zewnętrznej (w pozycji stojącej, wiszącej)
  • Wersja odwracalna umożliwia ogrzewanie i chłodzenie (wariant AC)
  • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
  • Optymalne wykorzystanie samodzielnie wytworzonego prądu z instalacji fotowoltaicznych.
  • Klasa efektywności energetycznej*: A++ / A+

*Klasa efektywności energetycznej zgodnie z rozporządzeniem UE nr 811/2013 Ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne, – zastosowanie nisko- (35°C) / średnio temperaturowe (55°C)

Konstrukcja typu Split umożliwiająca elastyczny i ergonomiczny montaż 

Dzięki kompaktowym wymiarom jednostkę można zainstalować – jak każdą inną instalację grzewczą – w piwnicy lub w pomieszczeniu gospodarczym domu. Jednostka jest wyposażona fabrycznie we wszystkie niezbędne komponenty. Jednostkę zewnętrzną można zamontować na zewnętrznej ścianie budynku lub ustawić na zewnątrz.

Funkcjonalne wyposażenie dla spełnienia wielu wymogów

Pompa Vitocal 100-S jest dostępna w wielu wariantach, spełniających różne wymagania. Jako zwykła pompa ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo z funkcją chłodzenia „active cooling“ do utrzymywania przyjemnej temperatury w pomieszczeniach w miesiącach letnich i wreszcie z zamontowanym podgrzewaczem przepływowym wody grzewczej.

Energooszczędna technologia – zaprojektowana do eksploatacji z wykorzystaniem samodzielnie wytworzonego prądu

Komponenty elektryczne działają w sposób wyjątkowo energooszczędny. Pompa obiegowa o wysokiej wydajności do obiegu wtórnego jest montowana seryjnie. W trybie obciążenia częściowego modulowana sprężarka dostosowuje się dokładnie do aktualnego zapotrzebowania na ciepło i w ten sposób utrzymuje żądaną temperaturę ogrzewania lub chłodzenia oraz ciepłej wody użytkowej. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną można wykorzystać samodzielnie wytworzony prąd na potrzeby eksploatacji pompy ciepła.

Idealna do eksploatacji dwusystemowej

W ramach modernizacji pompa ciepła typu Split idealnie nadaje się do wydajnej eksploatacji dwusystemowej. W takim przypadku istniejąca instalacja jest nadal eksploatowana w celu zaspokojenia obciążeń szczytowych przy szczególnie niskich temperaturach.

Regulator Vitotronic 200

Możliwość zdalnej obsługi dzięki aplikacji mobilnej na smartfony. Przejrzysty, komfortowy, inteligentny: regulator Vitotronic oferuje doskonałe funkcje dla szybkiej i dokładnej regulacji każdego systemu grzewczego.

Vitoconnect 100

Dzięki dostępnemu modułowi WLAN Vitoconnect 100 można obsługiwać pompę ciepła powietrze/woda Vitocal 100-S przez internet. Dzięki darmowej aplikacji Vitotrol App można wygodnie sterować wieloma funkcjami, takimi jak regulacja temperatury lub tryb „Party”, za pomocą smartfona.

Umożliwia połączenie internetowe. Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

 
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

 
Z021255
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.