VITOCAL 262-A typ T2H - Pompa ciepła do efektywnego podgrzewania CWU, zasobnik 300 litrów
search
 • VITOCAL 262-A typ T2H - Pompa ciepła do efektywnego podgrzewania CWU, zasobnik 300 litrów

VITOCAL 262-A typ T2H - Pompa ciepła do efektywnego podgrzewania CWU, zasobnik 300 litrów

14 863,00 zł
Brutto

NOWOŚĆ! Pompa ciepła do podgrzewu CWU typu Vitocal 262-A - tanio i energooszczędnie, jest samodzielnym, wysokoefektywnym urządzeniem do przygotowania ciepłej wody użytkowej pobierając ciepło bezpośrednio z powietrza otaczającego lub z zewnątrz niezależnie od innych instalacji grzewczych. TYP T2H - zoptymalizowana do pracy hybrydowej w połączeniu z zewnętrzną wytwornicą ciepła (np. kocioł), zintegrowana wężownica do podłączenia drugiego źródła ciepła.

 

Regulamin

 

Polityka prywatności

  Płatności i dostawa

14 dni roboczych od dnia wpływu na konto.

 

Zwroty i reklamacje

NOWOŚĆ! Pompa ciepła do podgrzewu CWU typu Vitocal 262-A - tanio i energooszczędnie, jest samodzielnym, wysokoefektywnym urządzeniem do przygotowania ciepłej wody użytkowej pobierając ciepło bezpośrednio z powietrza otaczającego lub z zewnątrz niezależnie od innych instalacji grzewczych.

TYP T2H - zoptymalizowana do pracy hybrydowej w połączeniu z zewnętrzną wytwornicą ciepła (np. kocioł), zintegrowana wężownica do podłączenia drugiego źródła ciepła.

 • Współczynnik efektywności e (COP) przy A15/W10-55 (XL) wg EN 16147 - 3,8
 • Czas nagrzewania wody przy A15/W10-55 (XL) wg EN16147 - h:m 8:40
 • Poziom mocy akustycznej – praca z zasysaniem powietrza z otoczenia dB(A) 56, praca z zasysaniem powietrza z zewnątrz dB(A) 50.
 • Efektywność przygotowania ciepłej wody ηwh % 156
 • Ciężar kg 160
 • Wymiary (mm) długość ∅ 765 szerokość 666 wysokość 1848.  

Zakres dostawy:

 • Pompa ciepła do podgrzewu c.w.u. Vitocal 262-A ze zintegrowanym zbiornikiem o pojemności 291/298 litrów do pracy z obiegiem wewnętrznym powietrza lub zasysaniem powietrza z zewnątrz.
 • Typ T2H: praca hybrydowa z wyborem trybu ekonomicznego lub ekologicznego. Wężownica zabudowana w górnej cześci zbiornika, do podłączenia drugiego źródła ciepła (np. kotła).
 • Automatyka wyposażona w funkcję Smart do uczenia się profilu zużycia ciepłej wody przez użytkowników dla lepszego dopasowania okresów pracy pompy ciepła.
 • Przygotowana do pracy w sieciach inteligentnych Smart-Grid.

Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 262-A wyposażona jest we wszystkie składniki potrzebne do efektywnego podgrzewu c.w.u. Obok modułu pompy ciepła, w kompaktowej obudowie umieszczono zasobnik c.w.u. o pojemności 300 litrów i regulator.

Vitocal 262-A wykorzystuje ciepło z powietrza do ekonomicznego podgrzewu wody. Można ją stosować równie dobrze w domu jednorodzinnym, jak i małym zakładzie przemysłowym. Idealnymi zastosowaniami są miejsca, dla których wymaga się równoczesnego przygotowania ciepłej wody użytkowej i chłodzenia pomieszczeń (np. składy win lub chłodnie produktów spożywczych). 

Zamknięty lub otwarty obieg powietrza W wersji z otwartym obiegiem powietrza Vitocal 262-A wykorzystuje powietrze z pomieszczenia, w którym jest zainstalowana. W wariancie pracy na powietrze dolotowe, ciepłe powietrze pobierane jest z zewnątrz. Pompa ciepła odbiera część ciepła z zassanego powietrza i transformuje je na użyteczny poziom temperaturowy, nawet do 65°C.

Vitocal 262-A wyposażona w adapter do podłączenia kanałów może pracować na powietrzu zewnętrznym, zapewniając efektywne przygotowanie ciepłej wody użytkowej do temperatur powietrza zasysanego -7°C. Poniżej tych temperatur automatyka może załączyć kocioł podłączony do wężownicy pompy ciepła. Wężownica została celowo zamontowana w górnej części zbiornika tak aby ciepłem z kotła zapewniać komfort korzystania z ciepłej wody. Dolna część zbiornika ogrzewana jest przez pompę ciepła. W ten sposób zapewniona jest zawsze ciepła woda a jednocześnie koszty jej ogrzewania są najniższe. 

Wersja hybrydowa do współpracy z istniejącym kotłem grzewczym

Znajduje ona zastosowanie do modernizacji istniejących instalacji grzewczych. Inteligentny regulator wybiera zawsze optymalnie między pompą ciepła a kotłem, uwzględniając współczynniki energii pierwotnej. Pompa ciepła przejmuje wtedy wstępne podgrzewanie CWU, a istniejący kocioł dogrzewa ją w razie potrzeby. W taki sposób maksymalny komfort ciepłej wody jest zawsze zagwarantowany. Hybrydowy regulator dba o najniższe koszty przygotowania ciepłej wody użytkowej w inteligentny sposób załączając pompę ciepła lub współpracujący kocioł grzewczy. 

Przegląd zalet

 • Pompa ciepła do podgrzewu CWU pracująca z otwartym lub zamkniętym obiegiem powierza, z emaliowanych zasobnikiem CWU (pojemność 300 l).
 • Wysoki komfort korzystania z ciepłej wody z higienicznie idealnymi temperaturami do maksymalnie 70 °C – typ T2E z grzałką elektryczną (1,5 kW).
 • Niskie koszty eksploatacji, dzięki wysokoefektywnemu obiegowi chłodniczemu.
 • Niskie emisje hałasu, dzięki specjalnemu trybowi pracy „silent“.
 • Nagrzewanie CWU do maksymalnie 70 °C (do 65 °C przez moduł pompy ciepła, a do 70 °C z grzałką elektryczną lub kotłem grzewczym).
 • Funkcja szybkiego nagrzewania grzałką elektryczną.
 • Szybkie i bezproblemowe instalowanie i uruchamianie, dzięki szerokiemu zakresowi montażu fabrycznego.
 • Możliwość instalowania w niskich pomieszczeniach (do 2 m).
 • Przystosowana do sieci Smart-Grid (SG Ready)
 • Przygotowana do optymalnego korzystania z własnego prądu z instalacji fotowoltaicznych – możliwość trybu dwustopniowego (pompa ciepła i grzałka elektryczna).
 • Zapewnia osuszanie pomieszczeń piwnicznych w budynkach istniejących (praca z zamkniętym obiegiem powietrza).
 • Klasa efektywności energetycznej podgrzewu CWU *: A+

*Klasa efektywności energetycznej wg rozporządzenia UE nr 811/2013 Podgrzewacze CWU

Z021991
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.