Aquahome Duo SMART - stacja uzdatniania wody dla gospodarstw domowych
search
 • Aquahome Duo SMART - stacja uzdatniania wody dla gospodarstw domowych

Aquahome Duo SMART - stacja uzdatniania wody dla gospodarstw domowych

4 600,00 zł
Brutto

Kompaktowa stacja uzdatniania wody 2w1 Dwa urządzenia to rozwiązanie, na które nie każdy może sobie pozwolić, chociażby z uwagi na dostępne miejsce do montażu. Mamy więc alternatywę. Nowość w ofercie Viessmann, która rozwiąże oba problemy naraz – połączenie stacji zmiękczającej wodę z filtrem węglowym – Aquahome Duo.

 

Regulamin

 

Polityka prywatności

  Płatności i dostawa

14 dni roboczych od dnia wpływu na konto.

 

Zwroty i reklamacje

Kompaktowa stacja uzdatniania wody 2w1 Dwa urządzenia to rozwiązanie, na które nie każdy może sobie pozwolić, chociażby z uwagi na dostępne miejsce do montażu. Mamy więc alternatywę. Nowość w ofercie Viessmann, która rozwiąże oba problemy naraz – połączenie stacji zmiękczającej wodę z filtrem węglowym – Aquahome Duo SMART.

do zmiękczania wody wodociągowej dla gospodarstw domowych, z dodatkowym filtrem węglowym:

- liczba osób – do 4

- liczba łazienek – do 2

- maksymalne natężenie przepływu – 2,9 m3 /h

- maksymalna wydajność pomiędzy regeneracjami przy twardości wody 18° niem. – 5200 litrów

- typy filtrów z którymi współpracuje stacja: Epuroit I25–50; Epurion A25–2

Korzyści z uzdatniania wody wodociągowej za pomocą AquAhome Duo SMART:

 • Ochrona kotłów grzewczych i instalacji przed kamieniem.
 • Zabezpieczenie armatury i sanitariatów przed osadami z kamienia.
 • Dłuższa żywotność sprzętów AGD i mniejsze zużycie energii.
 • Redukcja wydatków na detergenty do 60% i na ogrzewanie do 20%.
 • Idealnie czysta i bezpieczna woda w całym domu, doskonała do picia i mycia.
 • Trwalsze, miękkie w dotyku tkaniny o intensywnych kolorach.
 • Zdrowa i gładka skóra, lśniące włosy oraz komfort kąpieli w miękkiej wodzie.
 • Smaczne potrawy i aromatyczne napoje, bez nieprzyjemnego zapachu chloru.
 • Możliwość picia wody z kranu, zamiast wody butelkowanej - oszczędność pieniędzy i ochrona środowiska naturalnego.
 • Bezpieczna i oszczędna eksploatacja bez użycia szkodliwych środków chemicznych (urządzenia są regenerowane wyłącznie wodą i solą w ilościach do 50% mniejszych niż w tradycyjnych zmiękczaczach).


Nie jesteś zadowolony z wody w Twoim domu? W czajniku gromadzi się kamień, a na bateriach w kuchni i łazience wciąż widać uporczywe osady? Masz twardą wodę!

Skoro aż tak duży procent wody zużywanej w domu dotyczy nas samych (higiena osobista) oraz celów gospodarczych (sprzątanie, pranie, mycie naczyń), natychmiast zauważamy i odczuwamy negatywne skutki, jeśli woda, która płynie w naszych kranach, jest twarda.

Chcesz mieć miękką wodę w domu, żeby nie martwić się ciągłymi osadami z kamienia w łazience, kuchni, w rurach? Twoje sprzęty AGD nie wytrzymują próby czasu i wyglądają na dużo bardziej zużyte, niż w rzeczywistości? Instalacje są w rozsypce, przez co ponosisz wyższe koszty ogrzewania? Masz już dosyć ciągłego sprzątania trudnych do usunięcia osadów?

Problem możesz rozwiązać zmiękczając wodę w całym domu. Wystarczy, że zamontujesz stację uzdatniania wody z linii Aquahome. Żywica jonowymienna znajdująca się wewnątrz stacji wyeliminuje z wody nadmierną ilość minerałów, powodujących twardość wody. 

A jaka jest jakość wody pitnej w Twoim domu?

Jeśli korzystasz z wody miejskiej, możesz wyczuwać nieprzyjemny smak i zapach chloru – pozostałość po uzdatnianiu wody przez wodociągi. Poza tym w Twojej wodzie mogą znajdować się zanieczyszczenia mechaniczne, które uniemożliwiają picie wody z kranu. Jakość wody pitnej w domu można poprawić montując filtr węglowy Aquacarbon. Usunie z wody te składniki, które wpływają negatywnie na smak i zapach wody. Wkład z węgla aktywnego pozbawi wodę zanieczyszczeń mechanicznych oraz pozostałości chloru z uzdatniania przez wodociągi. Filtr węglowy możesz zamontować przed stacją zmiękczającą np. w kotłowni lub w piwnicy. 

Kompaktowa stacja uzdatniania wody 2w1 Dwa urządzenia to rozwiązanie, na które nie każdy może sobie pozwolić, chociażby z uwagi na dostępne miejsce do montażu. Mamy więc alternatywę. Nowość w ofercie Viessmann, która rozwiąże oba problemy naraz – połączenie stacji zmiękczającej wodę z filtrem węglowym – Aquahome Duo.

AQUAHOME DUO to optymalna kombinacja żywicy jonowymiennej (20 l) oraz węgla aktywnego (9 l). W jaki sposób urządzenie uzdatnia kompleksowo wodę w domu? Woda wpływając do urządzenia, w pierwszej kolejności napotyka warstwę węgla aktywnego, który eliminuje z wody m.in. związki chloru, mające negatywny wpływ na smak i zapach wody. Następnie woda przepływa przez żywicę jonowymienną, która usuwa z wody jony wapnia i magnezu powodujące jej twardość. Gdy zdolność jonowymienna żywicy wyczerpuje się, jest ona regenerowana roztworem wody i soli w tabletkach. Podczas regeneracji, warstwa węgla aktywnego zostaje wypłukana z wszelkich zanieczyszczeń.

Węgiel aktywny w urządzeniu to podwójna korzyść. Nie tylko oczyszcza wodę, ale i przedłuża żywotność żywicy jonowymiennej. Żywica może szybciej się zużywać, jeśli przepływa przez nią woda zawierająca zanieczyszczenia mechaniczne i związki chloru. Węgiel aktywny w AQUAHOME DUO minimalizuje ryzyko skrócenia żywotności złoża jonowymiennego.

Innowacje w Aquahome Duo:

 • Jednocześnie usuwa nieprzyjemny smak i zapach chloru oraz zmiękcza wodę (filtr węglowy i zmiękczacz w jednym).
 • Oszczędność miejsca oraz nakładów finansowych w zakupie i serwisowaniu.
 • Nie wymaga wymiany wkładów filtracyjnych.
 • Duży podświetlany wyświetlacz LCD z najbardziej zaawansowanymi funkcjami elektroniki panelu sterującego.
 • Podświetlany zbiornik soli.

Stacja Aquahome Duo jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających mieszkańców większych domów jednorodzinnych (powyżej 5 osób), oczekujących:

 • nowych technologii,
 • największej wydajności,
 • inteligentnych rozwiązań zapewniających oszczędności i komfort użytkowania,
 • atrakcyjnego designu.

Do AQUAHOME DUO dodajemy kompletne wyposażenie standardowe: zawór obejścia (by-pass) z regulatorem twardości wody, zabezpieczenie antyprzelewowe, wąż do odprowadzania popłuczyn.  


 ZALETY AQUAHOME- KOMFORT

 • Regeneracja zachodzi zawsze w godzinach najmniejszego poboru wody (ustawienie fabryczne 2.00 w nocy, możliwość ustawienia dowolnej godziny). Ciągły dostęp do miękkiej wody w domu w czasie, kiedy nie śpimy.
 • Sterowanie elektroniczne 'LOGIC' – inteligentna automatyka uruchamiająca proces regeneracji złoża w zależności od rzeczywistego i prognozowanego zużycia wody. Urządzenie dostosowujące się do potrzeb i trybu życia domowników. Brak konieczności codziennej regeneracji w pierwszych dniach użytkowania.
 • Wielogodzinne podtrzymanie pamięci sterownika w przypadku zaniku napięcia zasilającego. Bezpieczeństwo danych i komfort użytkowania.
 • Rozbudowany programowo i zaawansowany technicznie panel sterujący. Łatwa i intuicyjna obsługa.
 • Automatyczna regulacja ilości solanki przez sterownik. Dopasowanie ilości wody i soli do stopnia wyczerpania złoża.
 • Unikalny, praktyczny zawór obejścia by-pass wyposażony w regulator twardości wody. W razie potrzeby odpięcia urządzenia od instalacji, wystarczy wcisnąć tłok by-passu, aby woda nie przepływała przez urządzenie, co nie spowoduje przerw w dostawie wody w domu. Możliwość regulacji twardości wody po urządzeniu.
 • Do instalacji urządzenia wystarczy dostęp do głównego zaworu zimnej wody w domu, a w jego pobliżu gniazdko elektryczne oraz odpływ do kanalizacji i trochę miejsca. Prosta instalacja.
 • Zmiękczacze Aquahome pracują w trybie automatycznym i nie wymagają obsługi ze strony użytkownika, z wyjątkiem okresowego uzupełniania solą w tabletkach (zwykle raz na kilka miesięcy). Łatwa obsługa.

ZALETY AQUAHOME - EKONOMIA

 • Opatentowany, przeciwprądowy system regeneracji skutkujący oczyszczaniem złoża począwszy od pokładów bardziej zanieczyszczonych. System regeneracji proporcjonalnej (ilość materiałów eksploatacyjnych jest dopasowana do stopnia wyczerpania pojemności jonowymiennej złoża). Maksymalna oszczędność wody i soli do regeneracji (nawet o 50% w porównaniu z konwencjonalnymi zmiękczaczami dostępnymi na rynku).
 • Urządzenia Aquahome nie są drogie - kosztują mniej więcej tyle, ile dobrej klasy pralka, ale w odróżnieniu od innych AGD, koszt zmiękczacza Aquahome może się zwrócić po 2-4 latach. Dzięki Aquahome podwyższymy sprawność naszej instalacji grzewczej, zaoszczędzimy pieniądze na naprawy AGD (tym samym przedłużymy ich żywotność) oraz zredukujemy nawet o 60% zużycie środków piorących, myjących i czyszczących.
 • Niewielka ilość części składowych zaworu sterującego. Mniejsze wydatki na konserwację urządzenia.
 • Cena obejmująca kompletne wyposażenie oraz uruchomienie urządzenia przez autoryzowaną firmę serwisową. Mniejsze koszty związane z uruchomieniem urządzenia.

ZALETY AQUAHOME - JAKOŚĆ

 • Solidna konstrukcja głowicy odporna na duże wahania ciśnienia i gorszą jakość wody wodociągowej (np. wysoki poziom zanieczyszczeń mechanicznych, żelazo, itp.). Niezawodne działanie w każdych warunkach.
 • Specjalna siatka filtracyjna w koszu górnym dystrybutora chroniąca żywicę przed zanieczyszczeniami. Dłuższa żywotność złoża i sprawne działanie urządzenia.
 • Specjalistyczne monosferyczne złoże filtracyjne. Zwiększona wydajność o ok. 10% oraz dłuższa żywotność nawet do 15 lat.
 • Nie stykanie się żadnych części metalowych z wodą. Brak zagrożenia rdzą lub korozją.

ZALETY AQUAHOME - BEZPIECZEŃSTWO

 • Po zakończonej regeneracji w zbiorniku soli nie zalega woda, ponieważ napełnianie zbiornika soli to pierwsza, a nie ostatnia (jak w konwencjonalnych zmiękczaczach dostępnych na rynku) faza regeneracji. W zbiorniku nie tworzą się złogi solne. Mniejsze ryzyko zalania pomieszczenia w razie uszkodzenia mechanicznego zbiornika.
 • Zawór solankowy wyposażony w zabezpieczenie antyprzelewowe. Zabezpieczenie przed zalaniem pomieszczenia, w którym jest zamontowane urządzenie
 • System automatycznej regeneracji złoża w przypadku braku poboru wody. Ochrona przed ewentualnym namnażaniem się mikroorganizmów podczas dłuższej nieobecności w domu (np. Wakacje).

ZALETY AQUAHOME - EKOLOGIA

 • Mniejsze zużycie materiałów eksploatacyjnych do regeneracji złoża. Mniejsza emisja ścieków.
 • Mniejsze zużycie środków czyszczących i piorących. Mniej detergentów.
 • Aquahome zużywają mniej niż 17,5 kilowatogodzin energii rocznie. Oszczędność energii elektrycznej.
 • Zmiękczacze Aquahome pomagają chronić urządzenia grzewcze i sprzęty gospodarstwa domowego mające kontakt z wodą przed kamieniem kotłowym. Dłuższe działanie instalacji grzewczych i AGD.

Zamów zmiękczacz wody AQUAHOME w regionie: Głogów ma wodę średnio-twardą! Podobnie Nowa Sól, Wschowa, Szprotawa PolkowiceLubin ma twardą wodę.

7715721
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.