Aquahome Compact - zmiękczacz wody w mieszkaniach domów wielorodzinnych
search
 • Aquahome Compact - zmiękczacz wody w mieszkaniach domów wielorodzinnych

Aquahome Compact - zmiękczacz wody w mieszkaniach domów wielorodzinnych

3 370,00 zł
Brutto

Niezawodnym sposobem pozbycia się kamienia na dobre jest instalacja zmiękczacza wody Aquahome. Urządzenie montuje się w pobliżu głównego przyłącza wody w domu, odpływu do kanalizacji i gniazda elektrycznego. Urządzenia Aquahome pracują w trybie automatycznym i nie wymagają obsługi ze strony użytkownika, z wyjątkiem okresowego uzupełniania pojemnika z solą w tabletkach (zwykle raz na kilka miesięcy – w zależności od twardości i zużycia wody).

 

Regulamin

 

Polityka prywatności

  Płatności i dostawa

14 dni roboczych od dnia wpływu na konto.

 

Zwroty i reklamacje

Aquahome Compact do zmiękczania wody wodociągowej w mieszkaniach domów wielorodzinnych oraz w domach jednorodzinnych o małej powierzchni.

 • maksymalne natężenie przepływu – 1,9 m3 / h
 • maksymalna wydajność pomiędzy regeneracjami przy twardości wody 18° niem. – 3400 litrów
 • typy filtrów z którymi współpracuje stacja: Epuroit I25–50; Epurion A25–2; Aquaplus Flush
 • Kompaktowe urządzenie dla domów jednorodzinnych o niewielkiej powierzchni do montażu stacji
 • Wąska i niska obudowa Mieści się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości montażu Aquahome 20-N ze względu na brak miejsca
 • Możliwość instalacji bezpośrednio pod kotłem wiszącym


Nie jesteś zadowolony z wody w Twoim domu? W czajniku gromadzi się kamień, a na bateriach w kuchni i łazience wciąż widać uporczywe osady? Masz twardą wodę!

Czy wiesz, że:
- 92% mieszkańców Polski korzysta z sieci wodociągowej*
- 85 litrów wody dziennie zużywa statystyczny Polak*
- 97% wody w domu zużywamy na cele gospodarcze (np. pranie, sprzątanie) i higienę osobistą**
- 3% wody w domu zużywamy do picia i gotowania**

 * dane Głównego Urzędu Statystycznego z 2014 r. ** Chudzicki J., Sosnowski S.: Instalacje wodociągowe, projektowanie, wykonanie, eksploatacja. Wydaw

Skoro aż tak duży procent wody zużywanej w domu dotyczy nas samych (higiena osobista) oraz celów gospodarczych (sprzątanie, pranie, mycie naczyń), natychmiast zauważamy i odczuwamy negatywne skutki, jeśli woda, która płynie w naszych kranach, jest twarda.

Rozwiązanie problemu

Niezawodnym sposobem pozbycia się kamienia na dobre jest instalacja zmiękczacza wody Aquahome. Urządzenie montuje się w pobliżu głównego przyłącza wody w domu, odpływu do kanalizacji i gniazda elektrycznego.

Jak to działa?

Woda, zanim trafi do kranu, najpierw przepływa przez urządzenie, a konkretnie przez znajdujące się wewnątrz zmiękczacza złoże jonowymienne, które zmiękcza wodę w czasie rzeczywistym (jak tylko odkręcimy kran). Złoże jonowymienne jest naładowane jonami sodu. Podczas zmiękczania, kationy wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za twardość wody, są wymieniane na kationy sodu. Raz na jakiś czas (zwykle raz na kilka dni – zależnie od zużycia wody) w urządzeniu zachodzi proces regeneracji - dzieje się to po wyczerpaniu w określonym stopniu pojemności jonowymiennej złoża. Oznacza to brak możliwości dalszej wymiany jonów przez złoże, czyli zmiękczania wody. Regeneracja polega na automatycznym przepłukaniu złoża roztworem wody i soli, zwanym solanką. Roztwór ten zawiera duże stężenie jonów sodu, którymi powtórnie ładuje się złoże. Regeneracja zachodzi zawsze w godzinach najmniejszego poboru, np. w nocy. Żywotność złoża jest obliczana na maksymalnie kilkanaście lat, w zależności od jakości zmiękczanej wody.

Prosta obsługa

Urządzenia Aquahome pracują w trybie automatycznym i nie wymagają obsługi ze strony użytkownika, z wyjątkiem okresowego uzupełniania pojemnika z solą w tabletkach (zwykle raz na kilka miesięcy – w zależności od twardości i zużycia wody). Zmiękczacze Aquahome wyposażone są w by-pass z regulacją twardości wody, tak, aby móc dostosować twardość wody po zmiękczaczu do wymogów instalacji hydraulicznej i innych urządzeń znajdujących się w domu.

Woda do picia

Zawartość sodu w wodzie zmiękczonej nie przekracza dopuszczalnej normy wody pitnej. Zmiękczona woda nie jest słona i można ją pić. Jedynie pewną ostrożność powinny zachować osoby, które stosują dietę bezsolną. Zmiękczając każdy 1 stopień niemiecki twardości, dodajemy około 8,2 mg sodu na 1 litr wody. Osoby stosujące dietę bezsolną powinny to uwzględnić przy obliczaniu dziennego spożycia soli. Wypijając dziennie 3 litry wody zmiękczonej, spożywamy 344,4 mg sodu, co odpowiada około 0,87 g soli kuchennej. Jest to przykładowa ilość soli zawarta w 1 kromce białego pieczywa.


 ZALETY AQUAHOME- KOMFORT

 • Regeneracja zachodzi zawsze w godzinach najmniejszego poboru wody (ustawienie fabryczne 2.00 w nocy, możliwość ustawienia dowolnej godziny). Ciągły dostęp do miękkiej wody w domu w czasie, kiedy nie śpimy.
 • Sterowanie elektroniczne 'LOGIC' – inteligentna automatyka uruchamiająca proces regeneracji złoża w zależności od rzeczywistego i prognozowanego zużycia wody. Urządzenie dostosowujące się do potrzeb i trybu życia domowników. Brak konieczności codziennej regeneracji w pierwszych dniach użytkowania.
 • Wielogodzinne podtrzymanie pamięci sterownika w przypadku zaniku napięcia zasilającego. Bezpieczeństwo danych i komfort użytkowania.
 • Rozbudowany programowo i zaawansowany technicznie panel sterujący. Łatwa i intuicyjna obsługa.
 • Automatyczna regulacja ilości solanki przez sterownik. Dopasowanie ilości wody i soli do stopnia wyczerpania złoża.
 • Unikalny, praktyczny zawór obejścia by-pass wyposażony w regulator twardości wody. W razie potrzeby odpięcia urządzenia od instalacji, wystarczy wcisnąć tłok by-passu, aby woda nie przepływała przez urządzenie, co nie spowoduje przerw w dostawie wody w domu. Możliwość regulacji twardości wody po urządzeniu.
 • Do instalacji urządzenia wystarczy dostęp do głównego zaworu zimnej wody w domu, a w jego pobliżu gniazdko elektryczne oraz odpływ do kanalizacji i trochę miejsca. Prosta instalacja.
 • Zmiękczacze Aquahome pracują w trybie automatycznym i nie wymagają obsługi ze strony użytkownika, z wyjątkiem okresowego uzupełniania solą w tabletkach (zwykle raz na kilka miesięcy). Łatwa obsługa.

ZALETY AQUAHOME - EKONOMIA

 • Opatentowany, przeciwprądowy system regeneracji skutkujący oczyszczaniem złoża począwszy od pokładów bardziej zanieczyszczonych. System regeneracji proporcjonalnej (ilość materiałów eksploatacyjnych jest dopasowana do stopnia wyczerpania pojemności jonowymiennej złoża). Maksymalna oszczędność wody i soli do regeneracji (nawet o 50% w porównaniu z konwencjonalnymi zmiękczaczami dostępnymi na rynku).
 • Urządzenia Aquahome nie są drogie - kosztują mniej więcej tyle, ile dobrej klasy pralka, ale w odróżnieniu od innych AGD, koszt zmiękczacza Aquahome może się zwrócić po 2-4 latach. Dzięki Aquahome podwyższymy sprawność naszej instalacji grzewczej, zaoszczędzimy pieniądze na naprawy AGD (tym samym przedłużymy ich żywotność) oraz zredukujemy nawet o 60% zużycie środków piorących, myjących i czyszczących.
 • Niewielka ilość części składowych zaworu sterującego. Mniejsze wydatki na konserwację urządzenia.
 • Cena obejmująca kompletne wyposażenie oraz uruchomienie urządzenia przez autoryzowaną firmę serwisową. Mniejsze koszty związane z uruchomieniem urządzenia.

ZALETY AQUAHOME - JAKOŚĆ

 • Solidna konstrukcja głowicy odporna na duże wahania ciśnienia i gorszą jakość wody wodociągowej (np. wysoki poziom zanieczyszczeń mechanicznych, żelazo, itp.). Niezawodne działanie w każdych warunkach.
 • Specjalna siatka filtracyjna w koszu górnym dystrybutora chroniąca żywicę przed zanieczyszczeniami. Dłuższa żywotność złoża i sprawne działanie urządzenia.
 • Specjalistyczne monosferyczne złoże filtracyjne. Zwiększona wydajność o ok. 10% oraz dłuższa żywotność nawet do 15 lat.
 • Nie stykanie się żadnych części metalowych z wodą. Brak zagrożenia rdzą lub korozją.

ZALETY AQUAHOME - BEZPIECZEŃSTWO

 • Po zakończonej regeneracji w zbiorniku soli nie zalega woda, ponieważ napełnianie zbiornika soli to pierwsza, a nie ostatnia (jak w konwencjonalnych zmiękczaczach dostępnych na rynku) faza regeneracji. W zbiorniku nie tworzą się złogi solne. Mniejsze ryzyko zalania pomieszczenia w razie uszkodzenia mechanicznego zbiornika.
 • Zawór solankowy wyposażony w zabezpieczenie antyprzelewowe. Zabezpieczenie przed zalaniem pomieszczenia, w którym jest zamontowane urządzenie
 • System automatycznej regeneracji złoża w przypadku braku poboru wody. Ochrona przed ewentualnym namnażaniem się mikroorganizmów podczas dłuższej nieobecności w domu (np. Wakacje).

ZALETY AQUAHOME - EKOLOGIA

 • Mniejsze zużycie materiałów eksploatacyjnych do regeneracji złoża. Mniejsza emisja ścieków.
 • Mniejsze zużycie środków czyszczących i piorących. Mniej detergentów.
 • Aquahome zużywają mniej niż 17,5 kilowatogodzin energii rocznie. Oszczędność energii elektrycznej.
 • Zmiękczacze Aquahome pomagają chronić urządzenia grzewcze i sprzęty gospodarstwa domowego mające kontakt z wodą przed kamieniem kotłowym. Dłuższe działanie instalacji grzewczych i AGD.

Zamów zmiękczacz wody AQUAHOME w regionie: Głogów ma wodę średnio-twardą! Podobnie Nowa Sól, Wschowa, Szprotawa PolkowiceLubin ma twardą wodę.

7938278
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.