Producenci
Promocje
Aquahome 20-N - stacja uzdatniania wody dla mniejszych gospodarstw domowych
Aquahome 20-N - stacja uzdatniania wody dla mniejszych gospodarstw domowych
2 721,00 zł 2 360,00 zł 2 212,20 zł 1 918,70 zł
szt.

Ruszył nabór wniosków w Gminie Polkowice odnośnie wymiany starych pieców

0
Ruszył nabór wniosków w Gminie Polkowice odnośnie wymiany starych pieców

Ruszył nabór wniosków w Gminie Polkowice o dofinansowanie wymiany starych pieców na ekologiczne źródła ogrzewania. O dotację ubiegać się mogą osoby fizyczne posiadające tytuł prawny do nieruchomości oraz wspólnoty mieszkaniowe, których członkowie  korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni.

Wnioski można składać do 16 września br. lub do wyczerpania środków zabezpieczonych w budżecie, w kancelarii Urzędu Gminy Polkowice (pokój nr 10). Warunkiem uzyskania dotacji jest całkowita likwidacja wszystkich tradycyjnych źródeł ciepła, w tym pieców, kotłów c.o., kominków, trzonów kuchennych w lokalu mieszkalnym, w których spala się paliwa stałe, w tym węgiel lub drewno.

 – Po złożeniu kompletnego wniosku, komisja powołana przez Burmistrza Polkowic, dokona w terminie 14 dni od daty jego złożenia wizji w budynku mieszkalnym – informuje Małgorzata Kalus – Chiżyńska, dyrektor wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich. Mieszkańcy naszej gminy mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości 60% poniesionych kosztów kwalifikowanych, przy czym górny limit dla domu mieszkalnego jednorodzinnego to 10.000 zł, dla lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym jest to 7.000 zł, a w przypadku kotłowni zasilającej budynek wielorodzinny limit dotacji określany będzie w oparciu o liczbę obsługiwanych lokali – dodaje. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich, Rynek 6 pok.22  lub pod numerem telefonu 76 7496001.

Należy pamiętać, że złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z przyznaniem dotacji. Szczegółowe zasady, regulamin oraz wniosek określone są w Uchwale nr VIII/85/19 Rady Miejskiej w Polkowicach z dnia 16 kwietnia 2019 r. dostępnej na www.bip.polkowice.eu, w zakładce Ochrona środowiska.

fot. UG Polkowice

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl