Firma Viessmann przejmuje Kospel
   04/08/2020     Wiadomości    Comments 0
Firma Viessmann przejmuje Kospel

W ostatnim kwartale 2019 roku firma Viessmann przejęła firmę Kospel - polskiego producenta podgrzewaczy wody, elektrycznych podgrzewaczy wody, kotłów elektrycznych oraz zasobników ciepłej wody. 

Firma Viessmann przejmuje Kospel i wzmacnia obecność na rynku innowacyjnych systemów elektrycznych w Europie Środkowej i Wschodniej

W ostatnim kwartale 2019 roku firma Viessmann przejęła firmę Kospel - polskiego producenta podgrzewaczy wody, elektrycznych podgrzewaczy wody, kotłów elektrycznych oraz zasobników ciepłej wody. Dzięki temu Viessmann poszerzył portfolio produktów i poprawił dostęp do rynku w Europie Środkowej i Wschodniej, zwiększył grono swoich pracowników, a firmie Kospel zapewnił dalszy, stabilny rozwój.

Grupa Viessmann przejęła polską spółkę Kospel SA (Kospel) wzmacniając tym samym swoją pozycję, rozszerzając portfolio, zwiększając zasoby wiedzy w dziedzinie innowacyjnych systemów elektrycznych i liczbę zatrudnionych osób. Umowa przejęcia została zawarta między stronami 25 listopada 2019 roku.

Firma Kospel została założona w 1990 roku przez Krzysztofa Łukasika. Przedsiębiorstwo, które zatrudnia obecnie około 500 pracowników w czterech lokalizacjach w Polsce, produkuje przepływowe podgrzewacze wody, kotły elektryczne i zasobniki ciepłej wody, dostarczając je głównie na rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Kospel sprzedaje ponad dwie trzecie swoich produktów w Polsce, a także w Rosji i sąsiednich krajach europejskich. Dzięki wysokim wskaźnikom wzrostu, w bieżącym roku budżetowym, firma spodziewa się sprzedaży w wysokości około 30 milionów EUR. Siedziba firmy znajduje się w Koszalinie. Obie strony zgodziły się nie ujawniać ceny przejęcia.

– Przewidujemy znaczne wzrosty znaczenia energii elektrycznej w obszarach ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody w przyszłości, stąd też decyzja o kontynuacji strategicznych inwestycji Viessmann w sektorze elektrycznym – mówił dr Ulrich Hüllmann, dyrektor finansowy grupy Viessmann.  – Wraz z przejęciem Kospel poszerzyliśmy naszą ofertę produktów o przepływowe podgrzewacze wody, kotły elektryczne i zasobniki ciepłej wody użytkowej oraz poprawiliśmy nasz dostęp do rynków Europy Środkowej i Wschodniej. Zyskają na tym zarówno klienci Kospel, jak i klienci Viessmann – dodał. 

Krzysztof Łukasik, dyrektor generalny Kospel, mówił – Jestem niezmiernie dumy, że moja trwająca prawie 30 lat praca rozwojowa zostanie kontynuowana przez wielką, rodzinną firmę, jaką jest Viessmann. Znalezienie nowej drogi, która pozwoli dalej nam się rozwijać, było i jest sprawą bliską mojemu sercu i sercom wszystkim moim kolegom z Kospel. Ja sam będę aktywnie uczestniczyć w dalszym rozwoju marki Kospel.

Viessmann
Firma Viessmann przechodzi przemianę z producenta technologii grzewczej w dostawcę rozwiązań dla całych przestrzeni mieszkalnych. Firma opracowuje holistyczne rozwiązania, które mają zapewni użytkownikom kompleksową obsługę w zakresie podnoszenia komfortu życia: optymalną temperaturę w pomieszczeniach, ciepłą wodę, energię elektryczną i dobrą jakość powietrza. W ofercie zintegrowanych rozwiązań, Viessmann łączy produkty i systemy działające w oparciu o właściwe źródła energii przesyłanej za pośrednictwem platform i usług cyfrowych. Produkty firmy Viessmann powstają głównie w oparciu o źródła odnawialne. Założona w 1917 r., rodzinna firma, przywiązuje szczególną wagę do zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialnego i długoterminowego działania na korzyść społeczeństwu, otoczeniu i środowisku.

Źródło: Viessmann

Comments

Log in or register to post comments