Od marca rusza pilotażowy program termomodernizacji

0
Od marca rusza pilotażowy rządowy program termomodernizacji

Od marca rusza pilotażowy rządowy program termomodernizacjiwymiany pieców i ocieplenia domów, według założeń rodziny najuboższe będą mogły otrzymać dofinansowanie bez wkładu własnego! Program będzie realizowany przy współpracy z gminami. To bardzo ciekawa informacja i jesteśmy ciekawi jak w praktyce będzie działać ten program.

Jak informuje resort przedsiębiorczości i technologii: "Dofinansowaniem zostaną objęte tzw. przedsięwzięcia niskoemisyjne, czyli wymiana wysokoemisyjnych źródeł ogrzewania na urządzenia spełniające standardy emisji zanieczyszczeń lub podłączenie do sieci ciepłowniczej lub gazowej przy jednoczesnej termomodernizacji budynku. Inwestycje te będą mogły być sfinansowane nawet w 100 proc." 

To ciekawa opcja wymiany starych systemów ogrzewania na te nowoczesne: pompy ciepła, nowoczesne piece gazowe, kotły na pellet. Przy tak dużym wsparciu ze strony programu ich ekonomiczność i opłacalność będzie niezwykle duża - mamy nadzieję, że program rzeczywiście da szanse rodzinom uboższym.

Programem mają być objęte miejscowości do 100 tys mieszkańców, które borykają się z problemem smogu, istnieje więc duża szansa, że nasz region i takie miejscowości jak: Głogów, Lubin, Polkowice, Nowa Sól, Wschowa zostaną uwzględnione w tym programie.

Na pewno będziemy śledzić rozwój sytuacji i na bieżąco informować na naszej stronie i profilu Facebook.

Zapraszamy na nasz profil:

https://www.facebook.com/systemygrzewcze/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl