Producenci
Promocje
Aquahome 20-N - stacja uzdatniania wody dla mniejszych gospodarstw domowych
Aquahome 20-N - stacja uzdatniania wody dla mniejszych gospodarstw domowych
2 721,00 zł 2 360,00 zł 2 212,20 zł 1 918,70 zł
szt.

Legnica: ankieta w sprawie dofinansowania na walkę ze smogiem

0
Legnica: ankieta w sprawie dofinansowania na walkę ze smogiem

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych dla mieszkańców i instytucji. Aby projekt miał szanse realizacji, potrzebne są wstępne deklaracje osób zainteresowanych dofinansowaniem.

Legnica, przygotowując się do pozyskania środków w ramach tego naboru, zbiera dane od mieszkańców, dotyczące ich potrzeb w zakresie wymiany źródeł ciepła w domach lub mieszkaniach. Informacje te pozwolą oszacować potencjalne zainteresowanie wśród mieszkańców i stanowić będą bazę do sporządzenia wniosku o dofinansowanie.

Ankieta, którą będą Państwo wypełniać, stanowi wstępną deklarację chęci przystąpienia do projektu, który Legnica będzie realizować w przypadku otrzymania dofinansowania. Zależy nam, aby deklarowany przez Państwa udział był podjęty w sposób świadomy i przemyślany. Poniżej przygotowano zestawienie najważniejszych informacji o naborze wniosków oraz o wymogach, które będą Państwo musieli spełnić, aby otrzymać grant na wymianę źródła ciepła w swoim domu bądź mieszkaniu. Prosimy uważnie się zapoznać z poniższymi informacjami, a w dalszej kolejności wypełnić ankietę i przekazać ją do Urzędu Miasta Legnicy lub wysłać pocztą elektroniczną na adres mbafia@legnica.eu w terminie do 25 marca br.

Uwaga!

Wypełnienie i przekazanie (odesłanie) do Urzędu Miasta Legnicy ankiety oznaczać będzie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, które zostaną podane w ankiecie.

Cel konkursu

Zwiększenie efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym, budynkach historycznych poprzez wymianę dotychczasowych wysokoemisyjnych źródeł ciepła (tj. źródeł ciepła nie spełniających aktualnych norm emisyjnych i emitujących do atmosfery zanieczyszczenia np. piece kaflowe lub inne podobne źródła ciepła, opalane paliwem stałym) w województwie dolnośląskim.

Na co można otrzymać grant

W ramach projektu dofinansowanie będzie udzielane na wymianę istniejącego wysokoemisyjnego źródła ciepła na jedno z następujących źródeł:

  • połączenie do sieci ciepłowniczej,
  • instalacje wykorzystujące odnawialne źródła ciepła,
  • kotły spalające biomasę,
  • paliwa gazowe (wymianie nie podlegają jednak aktualnie użytkowane kotły gazowe i olejowe),
  • dopuszcza się również zastosowanie ogrzewania elektrycznego pod warunkiem, że będzie ono zasilane z odnawialnych źródeł energii.

Priorytetowe znaczenie będzie miała wymiana źródła ciepła na podłączenie do sieci ciepłowniczej. W przypadku, gdy na danym obszarze miasta podłączenie do sieci ciepłowniczej będzie nieopłacalne lub niemożliwe technicznie, dopuszczalna będzie wymiana źródeł ciepła na inne z powyższej listy.

Ponadto, wsparcie może dotyczyć również systemów monitoringu i zarządzania energią (termostaty, czujniki temperatury, pogodowe, obecności, sterowniki, automatyczne układy regulacji, aplikacje komputerowe itp.) mające na celu zmniejszenie zużycia energii.

 

Grantobiorca może otrzymać grant tylko na wydatki bezpośrednio związane z tematyką projektu grantowego oraz jego celem, tj. wymianą źródła ogrzewania i instalacją OZE, ale też na:

  • wydatki związane z ułatwieniem dostępu do obsługi urządzeń przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące w domu jednorodzinnym/mieszkaniu,
  • wydatki związane ze sporządzenie obowiązkowego audytu energetycznego.

Inwestycje mogą być też uzupełnianie o instalacje OZE (np. na potrzeby ciepłej wody użytkowej lub produkcji energii elektrycznej). Należy jednak pamiętać, że wymiana źródła ciepła jest elementem obowiązkowym.

Kto może otrzymać grant*

1) osoba fizyczna będąca:

  • właścicielem domu jednorodzinnego,
  • właścicielem mieszkania w domu wielorodzinnym,
  • najemcą mieszkania (posiadającą tytuł do lokalu mieszkalnego oraz prawo do dysonowania mieszkaniem na cele projektu),

2) wspólnota mieszkaniowa,

3) spółdzielnia mieszkaniowa,

4) Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

*z możliwości otrzymania grantu wyłączone są jednostki organizacyjne podległe beneficjentowi oaz powiązane z nim kapitałowo lub osobowo. Oznacza to, że jeżeli Gmina Legnica otrzyma dofinansowanie, wówczas nie będzie możliwości udzielenia grantu np. Zarządowi Gospodarki Mieszkaniowej na wymianę źródeł ciepła w budynkach i mieszkaniach należących do zasobu komunalnego.

Jaką kwotę grantu można otrzymać

Do 35 000 zł (maksymalnie 85% wszystkich wydatków związanych z wymianą źródła ogrzewania, które uznane zostaną za kwalifikujące do przyznania grantu).

Sposób przyznawania grantu: Refundacja poniesionych wydatków

 

Warunki otrzymania grantu, dodatkowe informacje oraz ankiety do pobrania na oficjalnej stronie miejskiej:

https://portal.legnica.eu/aktualnosci/mozemy-otrzymac-dofinansowanie-na-walke-ze-smogiem-wypelnij-ankiete,14286,1,6.html

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl