Gazowy kocioł Vitodens 222-W + c.w.u. 46 litrów + regulator Vitotronic 200 - 19kW

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 13 570,00 zł 13570.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 11 032,52 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Viessmann
Kod produktu: B2LB141

Opis

8% VAT rabat na montaż pompa ciepła kotły ogrzewanie

- Kocioł Vitodens 222-W, 1,9–19,0 kW (50/30oC) ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 46 litrów.

- Kondensacyjny, gazowy kocioł wiszący.

+regulator pogodowy Vitotronic 200 typ HO2C

Kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 222-W to wydajne urządzenie grzewcze o mocy do 35 kW. Posiada wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 46 l ładowany warstwowo, który stale uzupełnia wodę podgrzaną do nastawionej temperatury, zapewniając tym samym jej natychmiastową dostępność.

Woda podgrzana jest do wymaganej temperatury w wymienniku ciepła (podgrzewaczu przepływowym), skąd dopływa do zasobnika c.w.u. na bieżąco i jest od razu dostępna do wykorzystania. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ciepłą wodę dodatkowo uruchamia się palnik cylindryczny MatriX i utrzymuje wymaganą temperaturę wody.

Podczas poboru ciepłej wody komfort użytkowania podgrzewacza wbudowanego w kocioł Vitodens 222-W jest porównywalny z komfortem korzystania z oddzielnie ustawionego zasobnika ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l.

Zamów kotły gazowe na montaż ze stawką 8% VAT w regionie: GłogówNowa Sól, Wschowa, Szprotawa, Polkowice i Lubin i inne regiony województwa Dolnośląskiego, Lubuskiego i Wielkopolskiego.


 Zakres dostawy:

 • W wersji pogodowej z regulatorem Vitotronic 200 HO2C komfortowa obsługa poprzez kolorowy, dotykowy panel obsługowy ze zintegrowaną pomocą kontekstową.
 • Zintegrowany asystent pierwszego uruchomienia.
 • W zakresie dostawy kotła z regulatorem pogodowym HO2C dodatkowo Vitoconnect 100 OPTO1 do zdalnego nadzoru i sterowania instalacją grzewczą przez aplikacje na smartfony lub ViCare.
 • Kondensacyjny, gzowy kocioł wiszący Vitodens 222-W, ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 46 litrów, wykonanym ze stali nierdzewnej, ładowany warstwowo.
 • Modulowany, wspomagany wentylatorowo palnik cylindryczny MatriX.
 • Układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus dla gazów: GZ-41,5, GZ-50 oraz gazu płynnego).
 • Powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej.
 • Wysokoefektywna pompa obiegowa klasy energetycznej A.
 • Naczynie przeponowe c.o. 10 litrów.
 • Naczynie przeponowe c.w.u. 2 litry.
 • Element przyłączeniowy kotła po stronie spali.
 • Zawór bezpieczeństwa.
 • Element przyłączeniowy kotła po stronie spalin.
 • Urządzenie pomocnicze przy montażu.
 • Dane techniczne: Vitodens 222-W – długość: 480 mm – szerokość: 600 mm – wysokość: 900 mm 

Zalety

 • Z wysoką sprawnością przekształca energię paliwa w ciepło
 • Posiada klasę efektywności energetycznej A
 • Zapewnia wysoki komfort ciepłej wody użytkowej, dzięki ładowaniu warstwowemu zasobnika
 • Jest gotowy do montażu - w komplecie z naczyniem wzbiorczym, pompami i zaworami bezpieczeństwa
 • Jest wyposażony w łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
 • Charakteryzuje się cichą pracą
 • Może być zdalnie regulowany np. za pomocą smartfona lub tableta
 • Dzięki kompaktowym wymiarom zajmuje niewiele miejsca

Technika kondensacji i automatyczna regulacja spalania = niższe koszty.

Kocioł Vitodens 222-W zapewnia energooszczędne ogrzewanie, ponieważ dodatkowo wykorzystuje utajone ciepło spalin – ciepło kondensacji. Jego sprawność, czyli stopień przekształcenia energii paliwa w ciepło, sięga aż 98% dzięki czemu uzyskał on klasę efektywności energetycznej A.


Zintegrowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus stale kontroluje jakość gazu, którym zasilany jest kocioł (gaz ziemny E/LL, gaz płynny, biogaz) i automatycznie dopasowuje do niej pracę palnika. Zapewnia w ten sposób maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie, bez względu na jego rodzaj i jakość.

Kompaktowa budowa, łatwy montaż

Vitodens 222-W to kondensacyjny kocioł gazowy szczególnie polecany do domów jednorodzinnych i mieszkań własnościowych. Ze względu na kompaktową budowę, która kryje wszystkie niezbędne komponenty urządzenie to nie wymaga osobnego pomieszczania kotłowni. Kocioł Vitodens 222-W można bez problemu zamontować np. w łazience, kuchni lub w pomieszczeniu gospodarczym.


Obudowa kotła BoxDesign gwarantuje dobre wyciszenie pracy urządzenia oraz łatwy dostęp do jego komponentów. Ponieważ wszystkie podzespoły urządzenia są dostępne od przodu, kocioł nie wymaga zachowania bocznych odstępów serwisowych. Dzięki temu może być zamontowany m.in. we wnęce ściennej lub w ciągu szafek wiszących.
Wraz z zawieszeniem urządzenia na uchwycie ściennym wszystkie przewody wody grzewczej i ciepłej wody użytkowej są jednocześnie bezpiecznie i szczelnie podłączane do sieci – bez przykręcania śrubami, mocowania w zaciskach czy lutowania.

Wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej Inox-Radial

Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann posiadają wymienniki ciepła wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to jeden z najtrwalszych materiałów stosowanych do budowy kotłów. Technologia ta zapewnia wysoką sprawność urządzenia grzewczego, a więc wysoką efektywność jego pracy. Sprawia również, że kocioł wyróżnia się dużą trwałością i bezpieczną pracą.

Na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej do 150 kW firma Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na nieszczelności spowodowane korozją.

Ekologiczny palnik cylindryczny MatriX

Jego głównym elementem jest specjalna siatka ze stali szlachetnej, która podczas pracy palnika żarzy się przekazując znaczną część ciepła wodzie grzewczej przez promieniowanie, które jest najskuteczniejszym sposobem przekazywania ciepła.

Kotły kondensacyjne z palnikami MatriX są przyjazne dla środowiska, ponieważ pracują z tzw. zerową emisją zanieczyszczeń.

Wbudowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus automatycznie rozpoznaje rodzaj gazu i dopasowuje warunki jego spalania do zmieniającej się jakości paliwa. Dzięki temu kocioł zawsze pracuje z wysoką sprawnością.

5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200

Najważniejsze funkcje obsługowe, takie jak tryb pracy czy zadana temperatura pomieszczenia można odczytać bezpośrednio na dotykowym wyświetlaczu regulatora Vitotronic 200. Dzięki podświetleniu i czarno-białemu kontrastowi jest on czytelny również w ciemnych pomieszczeniach piwnicznych. Wygodną funkcją jest również graficzne przedstawienie aktualnego stanu instalacji grzewczej oraz funkcja asystenta ułatwiająca pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu.

Panel energetyczny w przejrzysty sposób podaje wartości zużycia energii

Przekątna wyświetlacza wynosząca prawie 13 centymetrów umożliwia podgląd panelu energetycznego, który w przejrzysty sposób informuje użytkownika o uzysku i zużyciu energii. Można z niego odczytać m.in. uzysk energii słonecznej przy podłączonej instalacji solarnej lub zużycie gazu na potrzeby ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody. W przejrzysty sposób wyświetla się także aktualny stan naładowania zasobnika ciepłej wody użytkowej. Histogram pokazuje wszystkie wartości w zależności od preferencji według dnia, tygodnia miesiąca lub roku.

 

Vitoconnect 100

Dzięki dostępnemu modułowi WLAN Vitoconnect 100 można obsługiwać pompę ciepła powietrze/woda Vitocal 100-S przez internet. Dzięki darmowej aplikacji Vitotrol App można wygodnie sterować wieloma funkcjami, takimi jak regulacja temperatury lub tryb „Party”, za pomocą smartfona.

Umożliwia połączenie internetowe. Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

 
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl