Gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W + zasobnik c.w.u. Vitocell 100-W 120 litrów - 19kW

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 13 100,00 zł 13100.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 10 650,41 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Viessmann
Kod produktu: B2HB629

Opis

8% VAT rabat na montaż pompa ciepła kotły ogrzewanie

- Kocioł Vitodens 200-W, 1,9–19,0 kW (50/30oC).

- Kondensacyjny, gazowy kocioł wiszący.

+regulator pogodowy Vitotronic 200 typ HO2C

+ podgrzewacz c.w.u. Vitocell 100-W typu CUGA o pojemności 120 litrów.

Wiszący kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W zapewnia energooszczędne ogrzewanie, ponieważ dodatkowo wykorzystuje utajone ciepło spalin – ciepło kondensacji. Jego sprawność, czyli stopień przekształcenia energii paliwa w energię grzewczą, sięga aż 98%. Dzięki temu kocioł pracuje z wysoką wydajnością, pozwala obniżyć koszty ogrzewania gazowego i odciąża środowisko naturalne.


 Zakres dostawy:

 • W wersji pogodowej z regulatorem Vitotronic 200 HO2C komfortowa obsługa poprzez kolorowy, dotykowy panel obsługowy ze zintegrowaną pomocą kontekstową.
 • Zintegrowany asystent pierwszego uruchomienia.
 • W zakresie dostawy kotła z regulatorem pogodowym HO2C dodatkowo Vitoconnect 100 OPTO1 do zdalnego nadzoru i sterowania instalacją grzewczą przez aplikacje na smartfony lub ViCare.
 • Kocioł Vitodens 200-W z modulowanym palnikiem cylin drycznym MatriX.
 • Układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus dla gazów: GZ-41,5, GZ-50 oraz gazu płynnego).
 • Powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej.
 • Regulator stałotemperaturowy Vitotronic 100 (typ HC1B) lub w kotłach do mocy 35 kW, pogodowy Vitotronic 200 (typ HO2C, wraz z czujnikiem temp. zewn.).
 • Wysokoefektywna pompa obiegowa klasy energetycznej A.
 • W zestawach pakietowych z czujnikiem temperatury wody w podgrzewaczu oraz zestawem montażowym kotła z armaturą przyłączeniową wraz zaworami odcinającymi i zaworem gazowym.
 • Element przyłączeniowy kotła po stronie spali.
 • Zestaw przyłączeniowy podgrzewacza (pakiety z Vitocell 100-W o poj. 120 lub 150 litrów).
 • Dane techniczne: Vitodens 200-W – długość: 375 mm – szerokość: 450 mm – wysokość: 800 mm 

 Zalety

 • Z wysoką sprawnością przekształca energię paliwa w ciepło.
 • Posiada klasę efektywności energetycznej A.
 • Charakteryzuje się cichą pracą.
 • Wymaga niewiele miejsca na montaż dzięki kompaktowym gabarytom – ma tylko 45 cm szerokości (1,8 do 35 kW).
 • Jest wyposażony w łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym.
 • Może być zdalnie regulowany np. za pomocą smartfona lub tableta.
 • Sprawdzi się w przypadku wysokiego zapotrzebowania na ciepło (moc jednego kotła do 150 kW).
 • Może pracować w układzie kaskadowym o mocy cieplnej od 49 do 900 kW.
 • Został wyposażony w zintegrowane zabezpieczenie przeciw cofaniu się spalin (klapa za wentylatorem palnika, dla mocy od 49 do 150 kW).

Automatyczna regulacja spalania obniża koszty eksploatacji

Kocioł Vitodens 200-W posiada zintegrowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus. Kontroluje on stale jakość gazu, którym zasilane jest urządzenie (gaz ziemny E/LL, gaz płynny, biogaz) i automatycznie dopasowuje do niej pracę palnika. Zapewnia w ten sposób maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie, bez względu na jego rodzaj i jakość. 

Ekonomiczny, oszczędzający miejsce i łatwy w montażu

Vitodens 200-W jest gazowym kotłem kondensacyjnym polecanym m.in. do mieszkań własnościowych oraz domów jedno- lub wielorodzinnych. Sprawdzi się również w przypadku większego zapotrzebowania na ciepło - do 150 kW). Ze względu na kompaktową budowę, która kryje wszystkie niezbędne komponenty urządzenie to nie wymaga osobnego pomieszczania kotłowni.

Dzięki niewielkim wymiarom kocioł Vitodens 200-W można zamontować np. we wnęce łazienkowej lub w zbudować w ciągu szafek kuchennych. Obudowa kotła BoxDesign zapewnia dobre wyciszenie pracy urządzenia oraz łatwy dostęp do jego komponentów - wszystkie podzespoły są dostępne od przodu, co ułatwia serwisowanie urządzenia.

Przez zawieszenie kotła na uchwycie ściennym przewody wody grzewczej i ciepłej wody użytkowej są jednocześnie bezpiecznie i szczelnie podłączane do sieci – bez przykręcania śrubami, mocowania w zaciskach czy lutowania.

W kaskadzie do 600 kW

Kotły kondensacyjne Vitodens 200-W to urządzenia, które pozwalają stworzyć kotłownię kaskadową, czyli kompletne źródło ciepła stosowane w obiektach o większym zapotrzebowaniu na ciepło. W przypadku maksymalnej liczby kotłów w kaskadzie (8 szt.), łączna moc kotłowni kaskadowej wynosi 600 kW.

Kotłownia wyposażona jest standardowo w nadrzędny regulator Vitotronic 300-K i dodatkowo we wspólną rampę gazową z zaworem odcinającym. Posiada również przewód odprowadzenia kondensatu, ogranicznik poziomu wody kotłowni i czujniki temperatur. Gwarantuje to bezpieczną i wydajną pracę kotłowni.

Wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej Inox-Radial

Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann posiadają wymienniki ciepła wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to jeden z najtrwalszych materiałów stosowanych do budowy kotłów. Technologia ta zapewnia wysoką sprawność urządzenia grzewczego, a więc wysoką efektywność jego pracy. Sprawia również, że kocioł wyróżnia się dużą trwałością i bezpieczną pracą.

Na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej do 150 kW firma Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na nieszczelności spowodowane korozją.

Ekologiczny palnik cylindryczny MatriX

Jego głównym elementem jest specjalna siatka ze stali szlachetnej, która podczas pracy palnika żarzy się przekazując znaczną część ciepła wodzie grzewczej przez promieniowanie, które jest najskuteczniejszym sposobem przekazywania ciepła.

Kotły kondensacyjne z palnikami MatriX są przyjazne dla środowiska, ponieważ pracują z tzw. zerową emisją zanieczyszczeń.

Wbudowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus automatycznie rozpoznaje rodzaj gazu i dopasowuje warunki jego spalania do zmieniającej się jakości paliwa. Dzięki temu kocioł zawsze pracuje z wysoką sprawnością.

5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200

Najważniejsze funkcje obsługowe, takie jak tryb pracy czy zadana temperatura pomieszczenia można odczytać bezpośrednio na dotykowym wyświetlaczu regulatora Vitotronic 200. Dzięki podświetleniu i czarno-białemu kontrastowi jest on czytelny również w ciemnych pomieszczeniach piwnicznych. Wygodną funkcją jest również graficzne przedstawienie aktualnego stanu instalacji grzewczej oraz funkcja asystenta ułatwiająca pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu.

Panel energetyczny w przejrzysty sposób podaje wartości zużycia energii

Przekątna wyświetlacza wynosząca prawie 13 centymetrów umożliwia podgląd panelu energetycznego, który w przejrzysty sposób informuje użytkownika o uzysku i zużyciu energii. Można z niego odczytać m.in. uzysk energii słonecznej przy podłączonej instalacji solarnej lub zużycie gazu na potrzeby ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody. W przejrzysty sposób wyświetla się także aktualny stan naładowania zasobnika ciepłej wody użytkowej. Histogram pokazuje wszystkie wartości w zależności od preferencji według dnia, tygodnia miesiąca lub roku.

 

Vitoconnect 100

Dzięki dostępnemu modułowi WLAN Vitoconnect 100 można obsługiwać pompę ciepła powietrze/woda Vitocal 100-S przez internet. Dzięki darmowej aplikacji Vitotrol App można wygodnie sterować wieloma funkcjami, takimi jak regulacja temperatury lub tryb „Party”, za pomocą smartfona.

Umożliwia połączenie internetowe. Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

 
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl