Dotacje na wymianę pieców w Gminie Grębocice

0
Dotacje na wymianę pieców w Gminie Grębocice

Dotacje dla mieszkańców Gminy Grębocice, możliwość uzyskania aż 85% dofinansowania na zmianę pieca. W ramach tegorocznego konkursu organizowanego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Gmina Grębocice może pozyskać środki na dofinansowanie przeznaczone na wymianę nieekologicznych kotłów i pieców na nowe bardziej przyjazne środowisku i tańsze w eksploatacji systemy wytwarzania ciepła.

Do wymiany pieca jest dodatkowa możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła. Osoby zainteresowane przystąpieniem do programu mogą wypełnić i dostarczyć ankiety odnośnie zapotrzebowania na wymianę źródeł ciepła oraz wskazanie instalacji do dofinansowania, należy to zrobić do dnia 15.01.2019 r. do Urzędu Gminy Grębocice, pok. nr 3 lub e-mailem srodowisko@grebocice.com.pl

Ankiety można pobrać w Urzędzie Gminy pok. nr 3 lub ze strony internetowej http://grebocice.com.pl/ kontakt. tel. 76 8325 302.

Regulamin i ankieta są do pobrania na stronie Gminy Grębocice. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to sierpień 2019 r. (termin może się przeciągnąć nawet o kolejne miesiące).

W dofinansowanie nie wchodzi zakup pieców do nowego budownictwa (dofinansowanie jest na wymianę), zakup paneli fotowoltaicznych bez jednoczesnego zakupu ekologicznego pieca.

Zostanie przeprowadzone szkolenie dla mieszkańców przez instytucję pośredniczącą, by mieszkańcy dowiedzieli się o wszystkich możliwościach dofinansowania.

Uwaga! Przy składaniu wniosku należy wziąć pod uwagę termin zakończenia realizacji projektu, tj. 31 grudnia 2021 r. Złożenie ankiety nie gwarantuje udzielenia dofinansowania, ponieważ jest to konkurs, w którym Gmina Grębocice konkuruje z innymi gminami z obszaru Legnicko-Głogowskiego.

Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 % kosztów kwalifikowalnych, a realna dotacja od 15 do 40 tys. zł.

UWAGA W ramach projektów nie będzie możliwa wymiana następujących źródeł ciepła:

a) dotychczas używanych kotłów gazowych i olejowych na inne źródła ciepła.

b) dotychczas używanych źródeł ciepła na kotły węglowe, w tym na ekogoroszek, niezależnie od ich klasy.

Polecamy nasze produkty, nadają się one idealnie do realizacji w/w programu. Piece gazowe, olejowe, na pelet, firmy Viessmann to gwarancja jakości i komfortu obsługi.

Szczególnie polecamy ekologiczne pompy ciepła, powietrzne, ziemne - przy dofinansowaniu koszt pompy ciepła może szybko się zwrócić, to bezobsługowe i tanie w eksploatacji urządzenie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i asortymentem, świadczymy także profesjonalne usługi montażu, zapewniamy pełną pomoc oraz wysokie rabaty. Działamy w regionach takich miast jak: Głogów, Polkowice, Lubin, Wschowa, Nowa Sól, Zielona Góra, Leszno, Rawicz, Góra, na terenie województw: Dolnośląskie, Lubuskie, Wielkopolskie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl