

Specjalistyczna linia dla użytkowników indywidualnych ujęć wody zawierających żelazo i mangan. Woda z własnego ujęcia zazwyczaj nie odpowiada normom wody pitnej. Rdzawe zacieki na wannie, metaliczny posmak wody i żółtawe plamy na praniu oznaczają, że woda zawiera zbyt duże ilości żelaza. Aquamix-N to urządzenie specjalnie zaprojektowane do usuwania nadmiernych ilości związków żelaza oraz innych problemów z wody studziennej.
Regulamin
Polityka prywatności
14 dni roboczych od dnia wpływu na konto.
Zwroty i reklamacje
Specjalistyczna linia dla użytkowników indywidualnych ujęć wody zawierających żelazo i mangan. Woda z własnego ujęcia zazwyczaj nie odpowiada normom wody pitnej. Rdzawe zacieki na wannie, metaliczny posmak wody i żółtawe plamy na praniu oznaczają, że woda zawiera zbyt duże ilości żelaza. Aquamix-N to urządzenie specjalnie zaprojektowane do usuwania nadmiernych ilości związków żelaza oraz innych problemów z wody studziennej..
1 urządzenie rozwiązujące 5 problemów
Aquamix-N wyposażony jest w unikalne złoże multifunkcyjne, które usuwa z wody nie tylko żelazo i mangan, ale również twardość, amoniak oraz substancje organiczne. Jedno kompaktowe, nie zajmujące wiele miejsca urządzenie zamiast kilku filtrów wymagających wielu nakładów inwestycyjnych oraz odpowiednio dużej powierzchni do montażu.
Skuteczność i oszczędna eksploatacja
Skuteczne działanie bez konieczności napowietrzania wody Regeneracja roztworem soli bez użycia szkodliwych środków chemicznych Opatentowany system regeneracji skutkujący mniejszym zużyciem materiałów eksploatacyjnych nawet o 50%.
Nie jesteś zadowolony z wody w Twoim domu? W czajniku gromadzi się kamień, a na bateriach w kuchni i łazience wciąż widać uporczywe osady? Masz twardą wodę!
Czy wiesz, że:
- 92% mieszkańców Polski korzysta z sieci wodociągowej*
- 85 litrów wody dziennie zużywa statystyczny Polak*
- 97% wody w domu zużywamy na cele gospodarcze (np. pranie, sprzątanie) i higienę osobistą**
- 3% wody w domu zużywamy do picia i gotowania**
* dane Głównego Urzędu Statystycznego z 2014 r. ** Chudzicki J., Sosnowski S.: Instalacje wodociągowe, projektowanie, wykonanie, eksploatacja. Wydaw
Skoro aż tak duży procent wody zużywanej w domu dotyczy nas samych (higiena osobista) oraz celów gospodarczych (sprzątanie, pranie, mycie naczyń), natychmiast zauważamy i odczuwamy negatywne skutki, jeśli woda, która płynie w naszych kranach, jest twarda.
Rozwiązanie problemu
Niezawodnym sposobem pozbycia się kamienia na dobre jest instalacja zmiękczacza wody Aquahome. Urządzenie montuje się w pobliżu głównego przyłącza wody w domu, odpływu do kanalizacji i gniazda elektrycznego.
Jak to działa?
Woda, zanim trafi do kranu, najpierw przepływa przez urządzenie, a konkretnie przez znajdujące się wewnątrz zmiękczacza złoże jonowymienne, które zmiękcza wodę w czasie rzeczywistym (jak tylko odkręcimy kran). Złoże jonowymienne jest naładowane jonami sodu. Podczas zmiękczania, kationy wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za twardość wody, są wymieniane na kationy sodu. Raz na jakiś czas (zwykle raz na kilka dni – zależnie od zużycia wody) w urządzeniu zachodzi proces regeneracji - dzieje się to po wyczerpaniu w określonym stopniu pojemności jonowymiennej złoża. Oznacza to brak możliwości dalszej wymiany jonów przez złoże, czyli zmiękczania wody. Regeneracja polega na automatycznym przepłukaniu złoża roztworem wody i soli, zwanym solanką. Roztwór ten zawiera duże stężenie jonów sodu, którymi powtórnie ładuje się złoże. Regeneracja zachodzi zawsze w godzinach najmniejszego poboru, np. w nocy. Żywotność złoża jest obliczana na maksymalnie kilkanaście lat, w zależności od jakości zmiękczanej wody.
Prosta obsługa
Urządzenia Aquahome pracują w trybie automatycznym i nie wymagają obsługi ze strony użytkownika, z wyjątkiem okresowego uzupełniania pojemnika z solą w tabletkach (zwykle raz na kilka miesięcy – w zależności od twardości i zużycia wody). Zmiękczacze Aquahome wyposażone są w by-pass z regulacją twardości wody, tak, aby móc dostosować twardość wody po zmiękczaczu do wymogów instalacji hydraulicznej i innych urządzeń znajdujących się w domu.
Woda do picia
Zawartość sodu w wodzie zmiękczonej nie przekracza dopuszczalnej normy wody pitnej. Zmiękczona woda nie jest słona i można ją pić. Jedynie pewną ostrożność powinny zachować osoby, które stosują dietę bezsolną. Zmiękczając każdy 1 stopień niemiecki twardości, dodajemy około 8,2 mg sodu na 1 litr wody. Osoby stosujące dietę bezsolną powinny to uwzględnić przy obliczaniu dziennego spożycia soli. Wypijając dziennie 3 litry wody zmiękczonej, spożywamy 344,4 mg sodu, co odpowiada około 0,87 g soli kuchennej. Jest to przykładowa ilość soli zawarta w 1 kromce białego pieczywa.
ZALETY AQUAHOME- KOMFORT
ZALETY AQUAHOME - EKONOMIA
ZALETY AQUAHOME - JAKOŚĆ
ZALETY AQUAHOME - BEZPIECZEŃSTWO
ZALETY AQUAHOME - EKOLOGIA
Zamów zmiękczacz wody AQUAHOME w regionie: Głogów ma wodę średnio-twardą! Podobnie Nowa Sól, Wschowa, Szprotawa i Polkowice. Lubin ma twardą wodę.